حباب طلا و سکه ترکید / بهترین زمان فروش طلا و سکه / هر چه دارید بفروشید طلا بخرید!

به گزارش ساناپرس؛ حباب طلا و سکه ترکید / بهترین زمان فروش طلا و سکه / هر چه دارید بفروشید طلا بخرید!

به رغم نوساناتی که بازار سکه و طلای داخلی طی هفته‌ای که گذشت تجربه کرد اما در آخرین معاملات پایانی هفته، کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته رقم خورده و قیمت‌ها از اوج خود فاصله گرفته است.

وضعیت بازار سکه و طلا هر روز به سمت ارزان تر شدن قیمت ها پیش می رود. نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، نوسان افزایشی و کاهشی) در بازار طلای جهانی بسیار بود؛ اما در مجموع میانگین ۳۱ دلار هر اونس جهانی طلا در طول این هفته کاهش قیمت داشت. در حال حاضر هر اونس طلا ۲۰۹۸ دلار قیمت دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازارهای داخلی اما در مجموع روند کاهشی قیمت سکه و طلا را نسبت به اوج قیمت‌ها و نوسانات این هفته، داشتیم. در مجموع هر گرم طلای ۲۹ عیار با ۲۹ هزار تومان کاهش، در آخرین معاملات پایانی هفته دو میلیون و ۵۲۶ هزار تومان دادوستد شد. طلای ۲۹ عیار در اوج قیمتی خود، بهای دو میلیون و ۵۴۴ هزار تومان به ازای هر گرم را تجربه کرد.

وی در رابطه با تغییرات قیمتی سکه و طلا در یک هفته اخیر و آخرین قیمت‌ها در پایان هفته گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید در این هفته با ۲۳۱ هزار تومان کاهش قیمت در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) ۳۰ میلیون و ۹۱۱ هزار تومان تعیین قیمت شد. سکه تمام طرح قدیم نیز با ۴۱۱ هزار تومان کاهش هفتگی به ۳۶ میلیون و ۲۱۱ هزار تومان در پایان هفته رسید. نیم سکه بدون تغییر در پایان هفته ۲۵ میلیون و ۸۱۱ هزار تومان بود که نوسان خاصی هم در طول هفته نداشت. ربع سکه نیز بدون تغییر نسبت به ابتدای هفته ۲۱ میلیون و ۸۱۱ هزار تومان قیمت داشت. سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی اما در مجموع یک هفته اخیر میانگین ۲۱۱ هزار تومان کاهش قیمت داشت و در پایان هفته به پنج میلیون و ۰۱۱ هزار تومان رسید.

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه در بازار نیز اعلام کرد: حباب سکه نیز در این هفته، نوسان زیادی را تجربه کرد؛ در مقطعی افزایشی شد و پس از آن کاهش یافت اما در مجموع نسبت به ابتدای هفته تغییر چندانی را ثبت نکرد. در آخرین معاملات پایانی این هفته هر قطعه سکه پنج میلیون و ۳۱۱ هزار تومان دارای حباب است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: البته گفتنی است که در طول هفته‌ای که گذشت، علیرغم اینکه نوسانات افزایشی و کاهشی بسیار بود اما نسبت به حدود یکماه اخیر که بحران خبرهای سیاسی-اقتصادی در سطح دنیا وجود داشت، بازار داخلی ما هیچگونه التهاب خاصی نداشت و تقاضای کاذبی در بازار دیده نشد؛ این درحالیست که در سنوات گذشته، به محض آنکه بازار افزایشی می‌شد، روند تقاضا نیز اوج می‌گرفت و التهاب در بازار شکل می‌گرفت؛ اما خوشبختانه در حال حاضر بازار روند عادی خود را طی می‌کند و خبری از تشدید تقاضا در بازار نیست و مردم در این بازار افزایشی ورود نکردند که بسیار خوب بوده است.

اخباراقتصاد
پربازدیدطلا و سکه

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی