چرا طارمی بهترین لژیونر سال آسیا نشد؟

به گزارش ساناپرس، چرا طارمی بهترین لژیونر سال آسیا نشد؟

به گزارش مشرق، شب گذشته مراسم بهترین‌های سال آسیا برگزار شد و کیم مین جائه توانست بالاتر از مهدی طارمی عنوان بهترین لژیونر سال آسیا را از آن خود کند.

کیم مین جائه نقشی مهم در قهرمانی ناپولی در فصل گذشته سری‌آ ایفا کرد و توانست در تیم اسپالتی ۴۵ بازی انجام دهد. او فصل گذشته به طور میانگین ۸۶ دقیقه در تمامی مسابقات حاضر بود. تیم ناپولی در فصل گذشته تنها ۴ بار باخت و ۲۸ گل خورد که مدافع کره‌ای در آن سهم بزرگی داشت.

همین موضوع نیز سبب شد تا این بازیکن در تابستان کنونی با پیشنهاد ۵۰ میلیون یورویی بایرن مونیخ مواجه شود و به آلمان سفر کند.

در بایرن مونیخ مدافع کره‌ای در تمامی مسابقات بازی کرده و توانسته به مهره اصلی توخل در خط دفاعی با زوج اوپامکانو یا دلیخت بدل شود. بایرن با او به غیر از سوپرکاپ آلمان تاکنون باختی را تجربه نکرده است. این تیم در ۹ بازی بوندس لیگا ۷ گل خورده است.

ارزش او در سایت ترانسفرمارکت ۶۰ میلیون یورو تخمین زده شده و هشتمین مدافع باارزش دنیاست.

این در حالی است که طارمی فصل گذشته با پورتو نایب قهرمان لیگ پرتغال شد و توانست ضمن قهرمانی با این تیم در سوپرکاپ، جام اتحادیه و جام حذفی فوتبال پرتغال به مقام آقای گلی در لیگ پرتغال نیز دست یابد.

مهاجم ایرانی پورتو فصل گذشته برای تیمش در تمامی رقابت‌ها ۵۱ بازی انجام داد و آمار ۳۱ گل و ۱۴ پاس گل را به ثبت رساند. او از ۳۴ بازی فصل، ۳۳ بار در ترکیب پورتو قرار گرفت و به طور میانگین ۷۵ دقیقه در تمامی مسابقات برای این تیم بازی کرد.

دیگر نامزد این بخش کائورو میتوما، بازیکن ژاپنی برایتون بود که او نیز فصل خوبی با تیم انگلیسی سپری کرد.

منبع: فارس

اخبارورزش
پربازدیدطارمی

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی