تصویر از پرنسس لئونور، وارث تاج و تخت اسپانیا/ شاهدخت زیبارو در ۱۸ سالگی سوگند خورد

به گزارش ساناپرس، شاهدخت زیبارو در ۱۸ سالگی سوگند خورد/پرنسس لئونور، وارث تاج و تخت اسپانیا
پرنسس لئونور، وارث تاج و تخت اسپانیا، در هجدهمین سالگرد تولد خود به قانون اساسی سوگند وفاداری کرده است، یک نقطه عطف قانونی در مسیر به ارث بردن تاج از پدرش، پادشاه فیلیپه ششم.

شاهدخت زیبارو در ۱۸ سالگی سوگند خورد

فرارو: لئونور، با عنوان رسمی شاهزاده آستوریاس، دختر بزرگ پادشاه فیلیپه ششم و ملکه لتیسیا، و وارث تاج‌وتخت اسپانیا همزمان با ۱۸‌ سالگی سوگند وفاداری به سلطنت خورد.

بزرگداشت سالروز تولد شاهدخت اسپانیا، روز سه‌شنبه، با مراسمی رسمی در مجلس اسپانیا آغاز شد که او در آن، پیش از دریافت مدال‌های کنگره و سنا، سوگند وفاداری به قانون اساسی یاد کرد.

جشنی نیز به همین مناسبت در کاخ سلطنتی مادرید، و سپس یک گردهمایی خانوادگی در کاخ ال پاردو، واقع در مکانی در نزدیکی پایتخت، برگزار شد.

خاندان سلطنتی اسپانیا تا سال‌ها زندگی شاهدخت نوجوان را خصوصی نگه داشته بودند، اما در آستانه ۱۸ سالگی و آغاز دوران خدمت رسمی او در نقش‌های جدید، تصاویر بیشتری از او منتشر شده و در چند دیدار رسمی هم حضور یافته است.

وی در ماه مه سال جاری میلادی از دبیرستان فارغ‌التحصیل، و در اوت وارد دوره سه‌ساله آموزش نظامی افسری شد.

پس از آن، شاهدخت لئونور نیز مانند دیگر همدوره‌ای‌هایش، در مانور‌های مختلف با لباس ارتشی و در حال دریافت شمشیر تشریفاتی دیده شد.

لئونور متولد ۳۱ اکتبر ۲۰۰۵، در دوران سلطنت پادشاه خوان کارلوس اول، پدربزرگ پدری‌اش، به دنیا آمد. او یک خواهر کوچک‌تر به نام اینفانتا سوفیا دارد که ۲۹ آوریل ۲۰۰۷ به دنیا آمد.

چنانچه لئونور پس از پدرش به تخت بنشیند، نخستین ملکه اسپانیا پس از ایزابلای دوم، جده پدری‌اش از چهار پشت قبل، خواهد بود که از ۱۸۳۳ تا ۱۸۶۸ بر اسپانیا سلطنت کرد.

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی