احیای سابقه بیمه برای بازنشستگی و مشاهده سوابق با تلفن همراه

به گزارش ساناپرس، احیای سابقه بیمه برای بازنشستگی و مشاهده سوابق با تلفن همراه

بیمه تامین اجتماعی یک نظام تامین اجتماعی است که به منظور حفظ و تامین حقوق اجتماعی و اقتصادی افراد در برابر ریسک‌های مختلف به صورت تامین مالی فعالیت می‌کند. بیمه تامین اجتماعی در بسیاری از کشورها وجود داشته و در بسیاری از جوامع مورد استفاده قرار گرفته است.هدف اصلی بیمه تامین اجتماعی، ایجاد تعادل میان حقوق و تعهدات اجتماعی و اقتصادی فرد است. اعطای کمک‌های مالی به افرادی که به دلیل بیماری، ناتوانی، تحت تاثیر سن، از کار افتاده‌اند و یا در شرایط اقتصادی ضعیف قرار دارند،سازمان بیمه تامین اجتماعی برای حمایت از کارفرما‌ها و کارگرها بیمه‌نامه‌ای را در نظر گرفته که به صورت اجباری بوده که دارای مزیت و خدمات دوران بازنشستگی است. بهتر است که این بیمه‌نامه را به صورت ماهانه چک و استعلام کنید. مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی کار بسیار ساده‌ای است که به نسبت مراجعه حضوری، میزان زیادی در زمان صرفه جویی می‌کند. با توجه به اینکه به طور میانگین تمام افراد از گوشی همراه استفاده می‌کنند، توصیه می‌کنیم تا انتهای متن همراه ما باشید تا با روش مشاهده سوابق بیمه با گوشی بیشتر آشنا شوید.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی می‌توان از روش‌های استعلام و مشاهده سوابق بیمه به صورت غیر حضوری استفاده کرد و دیگر نیازی نیست برای مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرد. استعلام بیمه تامین اجتماعی با موبایل موجب صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها می‌شود. برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، می‌توان از سه روش مختلف استفاده کرد:

چنانچه بعد از بررسی های لازم موضوع ادعای سابقه بیمه شده در کمیته شعبه و کمیته استانی تأمین اجتماعی (در خصوص متقاضی بازنشستگی مثل شما) مورد تأیید قرار گیرد، میزان بدهی همراه با جرائم مربوطه به کارفرمای مربوطه اعلام و پس از پرداخت بدهی و یا قطعی شدن آن، سابقه مورد نظر به حساب بیمه شده معترض، در سیستم تأمین اجتماعی ذخیره می شود.

اگر شش ماه دیگر سابقه خود در پیمانکاری را احیا کنم می توانم پس از شش ماه با ۳۰ سال سـابقه بازنشسته شـوم؟

کارفرما از بیمه کردن من خودداری می کرد و در نهایت بعد از پیگیری های زیاد، پیمانکار فقط شش ماه نسـبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه من اقدام کرده است. با توجه به اینکه پیمانکاری مربوطه کماکان فعالیت دارد، اگر شش ماه دیگر سابقه خود در پیمانکاری را احیا کنم می توانم پس از شــش ماه با ۳۰ سال سـابقه بازنشسته شـوم؟

احمد فاضلی کارشناس تامین اجتماعی گفت: یکی از مقررات سازمان تأمین اجتماعی این است که اگر بیمه شده در گذشته در کارگاهی شاغل بوده و کارفرما تمام یا بخشی از حق بیمه او را پرداخت نکرده باشد، بیمه شده می تواند ضمن مراجعه به شعبه مربوطه تأمین اجتماعی که کارگاه مورد نظر در حوزه عملکرد همان شـعبه فعالیت دارد، به استناد بخشنامه (ادعای سابقه بیمه شدگان) با ارائه اسناد و مدارک مربوط به اشتغال خود، از جمله تعیین شروع و خاتمه پیمان در خصوص پیمانکاری ها اعتراض کند.

چنانچه بعد از بررسی های لازم موضوع ادعای سابقه بیمه شده در کمیته شعبه و کمیته استانی تأمین اجتماعی (در خصوص متقاضی بازنشستگی مثل شما) مورد تأیید قرار گیرد، میزان بدهی همراه با جرائم مربوطه به کارفرمای مربوطه اعلام و پس از پرداخت بدهی و یا قطعی شدن آن، سابقه مورد نظر به حساب بیمه شده معترض، در سیستم تأمین اجتماعی ذخیره می شود. البته موضوع ادعای سابقه طبق ماده ۱۴۸ قانون کار، قابل پیگیری در اداره تعاون کار و تأمین اجتماعی نیز خواهد بود.

سازمان بیمه تامین اجتماعی برای حمایت از کارفرما‌ها و کارگرها بیمه‌نامه‌ای را در نظر گرفته که به صورت اجباری بوده که دارای مزیت و خدمات دوران بازنشستگی است. بهتر است که این بیمه‌نامه را به صورت ماهانه چک و استعلام کنید. مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی کار بسیار ساده‌ای است که به نسبت مراجعه حضوری، میزان زیادی در زمان صرفه جویی می‌کند. با توجه به اینکه به طور میانگین تمام افراد از گوشی همراه استفاده می‌کنند، توصیه می‌کنیم تا انتهای متن همراه ما باشید تا با روش مشاهده سوابق بیمه با گوشی بیشتر آشنا شوید.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی می‌توان از روش‌های استعلام و مشاهده سوابق بیمه به صورت غیر حضوری استفاده کرد و دیگر نیازی نیست برای مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرد. استعلام بیمه تامین اجتماعی با موبایل موجب صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها می‌شود. برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، می‌توان از سه روش مختلف استفاده کرد:

در این مطلب سعی داریم درباره زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید و نمی‌توانید از دو روش اول استفاده کنید توضیحاتی ارائه کنیم تا روند مشاهده سابقه بیمه و استعلام بیمه از طریق گوشی موبایل را به راحتی انجام دهید. مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی (به وسیله موبایل) یکی از روش‌هایی است که کارایی زیادی دارد.

تنها نکته مهم و حائز اهمیت این است که برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل به کمک کد ملی، باید از قبل در این سامانه ثبت نام کرده باشید؛ البته به شرطی که قبل آن تحت پوشش این بیمه قرار گرفته باشید.

با توجه به اینکه مراجعه‌های غیر ضروری به سازمان تامین اجتماعی باعث شلوغی و ازدحام می‌شود، سازمان تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد کرده که به راحتی بتوان سوابق بیمه تامین اجتماعی را با کد دستوری و از طریق موبایل مشاهده کرد. همان‌طور که اشاره شد، برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، باید قبل از استفاده از کد دستوری در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشید. بعد از ثبت نام می‌توانید به راحتی و با در دست داشتن یک گوشی و کد ملی خود، کد‌های دستوری اعلام شده از سوی تامین اجتماعی را شماره گیری کنید. با استفاده از کد‌های دستوری می‌توانید به راحتی به سوابق بیمه‌ای خود دسترسی داشته باشید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی به وسیله موبایل

کد‌ها عبارتند از:

کد دستوری سوابق بیمه همراه اول ۱۴۲#*

کد دستوری سوابق بیمه ایرانسل ۱۴۲۰#*۴*

کد دستوری سوابق بیمه رایتل ۱۴۲۰#*۴*

سایر خدماتی که می‌توان با کد USSD دریافت کرد

بعد از مشاهده سوابق بیمه با موبایل می‌توانید برای امور دیگری هم از کد USSD استفاده کنید تا در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید. همچنین با توجه به شرایطی که برای خدمات غیر حضوری در نظر گرفته شده، دسترسی به سازمان تامین اجتماعی نسبت به قبل خیلی راحت تر است و می‌توان در زمان کوتاهی و تنها با داشتن کد ملی و یک گوشی از خدمات غیر حضوری بیمه تامین اجتماعی استفاده کرد.

این خدمات شامل موارد زیر است:

دریافت دمو

دریافت برنامه کاربردی

نوبت دهی

فیش حقوقی

پرداخت حق بیمه

نمونه فرم‌های تامین اجتماعی

دستمزد مبنای کسر بیمه

با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک بیمه‌گر در نظر گرفته می‌شود و تعداد زیادی بیمه‌گزار و بیمه شده دارد، به تازگی برای دسترسی راحت افراد به این سازمان، اپلیکیشنی با نام “تامین اجتماعی من” طراحی کرده است که در این نرم افزار به راحتی می‌توان به خدمات مختلف سازمان دسترسی داشت.

امکاناتی که از طریق اپلیکیشن تامین من می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید عبارتند از :

جستجوی مراکز ارائه دهنده خدمات

نمایش آخرین اخبار

نمایش نزدیک‌ترین مرکز به کاربر

نمایش میزان بدهی کارفرماها به صورت برآوردی و قطعی

ارائه اطلاعات مکان محور مراکز مختلف

استعلام مستمری با امکان نمایش آخرین فیش حقوقی

اعتراض به سوابق ناموجود

استعلام عناوین شغلی

انعقاد انواع قراردادها

برای استفاده از خدمات مختلف این اپلیکیشن، داشتن حساب کاربری در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی الزامی است. برای نصب این اپلیکیشن کاربردی و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خود با کد ملی و از طریق تلفن همراه تنها کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

به صفحه tamin.ir/page/app بروید و یکی از روش‌های نمایش داده شده را برای دانلود اپلیکیشن تامین من انتخاب نمایید.

پس از نصب برنامه کافی است، گزینه (وارد حساب کاربری شوید) را انتخاب کنید.

سپس اطلاعات خود را وارد کرده و گزینه ورود را بزنید.

نوع کاربری خود را از بین گزینه‌های (بیمه شده، مستمری بگیر و کارفرما) انتخاب کنید.

در این مرحله به صفحه خدمات اپلیکیشن تامین من وارد می‌شوید. گزینه <کلیه سوابق> را انتخاب کنید.

اکنون شما قادر هستید کل روزهای سابقه خود و یا به تفکیک سال را به صورت عددی و نموداری مشاهده کنید.

در صورتی که در سایت تامین اجتماعی از قبل ثبت‌نام کرده باشید، همچنین نام کاربری و رمز ورود همراه شما باشد، می‌توانید برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، از طریق کد ملی سوابق بیمه‌ای خود را پیگیری کنید. در این روش باید به ترتیب مراحل را انجام داد که به شرح زیر است:

آدرس ورود به پنل کاربری سایت سازمان تامین اجتماعی را در مرورگر خود وارد کنید. (account.tamin.ir/auth/login)

اخباراقتصاد
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی