ثبت نام فوری/ خرید اقساطی از سایپا فراهم شد / فروش خودروهای جدید در سامانه یکپارچه + اسامی

به گزارش ساناپرس، خرید اقساطی از سایپا فراهم شد / فروش خودروهای جدید در سامانه یکپارچه + اسامی
مدیرعامل سایپا ضمن اشاره به تحویل خودروهای چانگان با تکمیل وجه از سوی متقاضیان، درباره تبدیل حواله‌ها به سایر محصولات توضیح داد: کسانی که در سامانه ثبت‌نام و ۵۰ درصد وجه را واریز کرده باشند، امکان تغییر خودرو برای آنها وجود ندارد، مگر در صورتی که بخواهند مدل خودروی خود را ارتقا دهند.

تحویل خودرو‌های وارداتی چانگان و فروش آن از طریق سامانه یکپارچه، تغییر در حواله‌ها و پرداخت جریمه‌های دیرکرد و عرضه محصولات سایپا در مرحله سوم طرح یکپارچه از جمله سوالاتی بود که مدیرعامل سایپا با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به آن‌ها پاسخ داد.

محمدعلی تیموری با بیان اینکه سایپا همیشه در بخش خودروهای وارداتی و مونتاژ فعال بوده، گفت: در دهه ۹۰ با وجود اینکه بهترین کمپانی خارجی شرکای تجاری سایپا بود، اما به دلیل مسائلی که در گروه خودروسازی سایپا به وجود آمد این گروه از بخش واردات و مونتاژکاری به طور کل حذف شد. اما سال گذشته که قانون واردات خودرو در مجلس مصوب شد ما نیز از قانون تمکین کردیم و برای تنظیم بازار با شرکای تجاری خود در کشورهای مختلف وارد مذاکره شدیم.

وی ادامه داد: خردادماه سال گذشته چند نمونه خودرو وارد کشور کردیم و استانداردهای آن مورد بررسی قرار گرفت. در بهمن‌ماه همان سال موفق به ثبت سفارش و حمل خودروها به ایران شدیم که در فاز اول ۱۱۰۸ خودرو وارد گمرک شد و تا تیرماه سال‌جاری درگیر مسائل ترخیص بود

مدیرعامل سایپا در پاسخ به این سوال که دلیل افزایش قیمت خودروهای وارداتی سایپا(چانگان) بعد از ورود به کشور چه بود؟ گفت: این خودروها پس از ترخیص از گمرک قیمت‌گذاری شدند سپس هزینه عوارض گمرک و شماره گذاری و پلاک نیز به آن اضافه شد. در حقیقت افزایش قیمت خودروهای چانگان ناشی از اعمال هزینه‌های ذکر شده بود که دست سایپا نیز نبود.

وجه تکمیل شود، ‌ خودروها را تحویل می‌دهیم

وی اضافه کرد: از روزی که اولین خودرو وارداتی تحویل و قیمت‌ها اعلام شد تا امروز برای ۲۰۰ نفر از متقاضیان فاکتور صادر کردیم و زمانی که برای متقاضیان فاکتور صادر شود آنها باید مابه‌ التفاوت را واریز کنند و پس از آن برای آنها درخواست پلاک می‌شود که این فرآیند ۷ تا ۱۰ روز طول می کشد.

تیموری تصریح کرد: در طول دو هفته ۶۰ خودروی وارداتی پلاک شده چانگان را تحویل دادیم. مابقی نیز توسط خریداران در حال تکمیل وجه است و پس از آن نیز خودرو تحویل داده خواهد شد، زیرا خودروها در سایپا موجود بوده و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم و فقط مساله فرآیند تکمیل وجه توسط مشتری‌ها و شماره‌گذاری است.

وی همچنین افزود:در حال حاضر پارس خودرو ۱۰۰۰ خودرو از برند زوتی وارد کرده که این خودروها در پارس خودرو موجود هستند که اگر قیمت‌ها به ما اعلام شود، سریعا از سامانه متمرکز وزارت صمت برای ثبت نام فراخوان خواهیم داد

اخباراقتصادخودرو
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی