پیش بینی قیمت دلار فردا ۳ مهر ۱۴۰۲

به گزارش ساناپرس، پیش بینی قیمت دلار فردا ۳ مهر ۱۴۰۲
روز قبل دلار در بازار آزاد مانند ۳ روز پیش، با افزایش و کاهش قیمتی روبرو نشدند، بطوری که دلار در بازار آزاد که ۳ روز پیش تا ۴۹،۲۵۰ تومان رسیده بود، امروز به ۴۹،۲۵۰ تومان رسید.
، در بازار آزاد امروز یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ قیمت دلار نسبت به روز گذشته ثابت ماند و به ۴۹ هزار و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

در معاملات امروز مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا با کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل به ۴۱ هزار و ۱۸۳ تومان و نرخ حواله دلار نیز به ۳۷ هزار و ۴۳۹ تومان رسیده است.

قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۳ هزار و ۹۰۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۳۹ هزار و ۹۰۹ تومان رسیده است.

از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات با کاهش نسبت به روز کاری قبل، ۱۱ هزار و ۲۱۴ تومان ارزش‌گذاری شده و نرخ حواله درهم نیز ۱۰ هزار و ۱۹۴ تومان است.

پیش بینی قیمت دلار فردا

در حالی که همواره کارشناسان اقتصادی مرداد را رکودی‌ترین ماه برای دلار در هر سال می‌دانستند و معتقد بودند در شهریور تقاضا در بازار ارز زیاد می‌شود، اما بمباران خبری شهریور و سیگنال اخبار مساعدی که روانه بازار‌های مالی شد، آخرین ماه تابستان را نیز نسبت به رشد قیمت دلار ایمن کرد.

با ثبات شرایط فعلی، کارشناسان اقتصادی محدوده نوسان قیمت دلار را ۴۸ تا ۵۲ هزار تومان می‌دانند و معتقدند شرایط مساعد سیاسی به یاری دولت آمده و نباید انتظار رشد‌های شارپی قیمت دلار را داشت.

برای روز‌های پیش رو نیز محدوده فعلی محتمل‌ترین پیش‌بینی برای قیمت اسکناس آمریکایی است. این در حالی است که احتمال برگشت به کانال ۴۸ هزار تومانی نیز بیشتر از خیز به کریدور ۵۰ هزار تومانی است.

گفتنی است اخبار و رویداد‌های هفته‌های پایانی شهریور تحلیل کارشناسان اقتصادی را نسبت به ۶ ماهه دوم سال کمی تعدیل کرد. به اعتقاد آن‌ها به دلیل اینکه تحریم‌ها تا حدودی برداشته شده، منابع ارزی ایران آزاد شده و سیاست ارزپاشی بانک مرکزی به قوت خود پابرجاست، قیمت دلار به طور متوسط در محدوده‌های ۴۸ تا ۵۲ هزار تومانی نوسان خواهد داشت.

منتها موضوع تورم و رشد نقدینگی از فاکتور‌های اساسی تعیین قیمت دلار است که چاره‌ای برای آن اندیشیده نشده و دیر یا زود رها خواهد شد.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی