تغییر آشکار لحن الهام علی اف / جنگ در راه است؟!

به گزارش ساناپرس، تغییر آشکار لحن الهام علی اف در برابر ارمنستان بعد از حمله نظامی آذربایجان
لحن الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در برابر ارمنستان چرخش کاملی داشته است.
«الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان در ملاقات با نماینده ویژه اتحادیه اروپا با لحن متفاوتی درباره صلح با ارمنستان سخن گفت.

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در دیدار با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور قفقاز از وضعیت مناسبت‌تر صلح با ارمنستان خبر داد.

به گزارش منابع خبری،«الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در ملاقات با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور قفقاز در شهر «باکو» اظهار داشت، اینک شرایط برای صلح با ارمنستان مطبوب‌تراست.

وی در ادامه اظهار داشت که هنوز با ارمنستان در زمینه ضمانت‌های امنیتی توافقی صورت نگرفته است.

در ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) تنش‌ها در قره‌باغ شدت گرفت و باکو اعلام کرد آنچه «اقدامات محلی ضدتروریستی» خواند را آغاز می‌کند و خواستار خروج نیروهای ارمنستانی از منطقه قره‌باغ شد. ایروان در طرف دیگر اعلام کرد نیروی ارمنستانی در این منطقه وجود ندارد و اقدام باکو را تجاوز بزرگ خواند.

در تحولی دیگر، سفارت آمریکا در ایروان روز شنبه خبر داد هیأتی از قانونگذاران کنگره به ریاست سناتور «گری پیترز» برای دیدار با سران ارمنستان از جمله نخست‌وزیر، وارد این کشور شده است.

طبق اعلام سفارت آمریکا، این سناتور آمریکایی همچنین به استان مرزی «سیونیک» ارمنستان «برای دیدار با مقامات محلی و گفت‌وگو درباره چالش‌های امنیتی و بشردوستانه» سفر خواهد کرد.

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه گذشته در تماس تلفنی با «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان تاکید کرد راه‌حل نظامی برای مناقشه با ارمنستان در منطقه قره‌باغ وجود ندارد و از همه طرف‌ها خواست تا گفتگوها را برای حل‌وفصل اختلافات باقیمانده بین باکو و ایروان در این منطقه از سر بگیرند.

پیش از آن هم «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه آمریکا درباره وضعیت قره‌باغ کوهستانی پس از حمله جمهوری آذربایجان گفت‌وگو کرده بود.

اخبارسیاسی
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی