از کجا قیمت گردو 1402 را پیدا کنیم؟

از کجا قیمت گردو 1402 را پیدا کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که اخیرا به آجیل فروشی سر زده باشید و قیمت‌های متفاوت و بالایی از گردو با پوست و مغز گردو دیده باشید. گردو محصول مفید و پرخاصیتی‌ست که قیمت به‎روز آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که اگر به آن‌ها توجه کنید، با هزینه‌ای مناسب می‌توانید گردوی تازه و باکیفیت را بخرید.

گردو به عنوان یکی از محصولات مهم کشاورزی در ایران شناخته می‌شود و خواص غذایی و درمانی بالایی را به خود اختصاص می‌دهد که همواره کشاورزان و بازاریابان به آن توجه می‌کنند و آن را در صدر محصولات خود قرار می‌دهند. در ادامه نگاهی به گردوی تازه در سال 1402 و عواملی که در قیمت آن تاثیر دارد، می‌اندازیم.

قیمت گردو به چه عواملی بستگی دارد؟

گردو جزو مفیدترین آجیل‌هاست که چربی بالایی دارد و اگر در شرایط نامناسب نگهداری شود، فاسد می‌شود و بهتر است در مکان‌هایی خنک، تاریک و خشک نگهداری شود تا ماندگاری آن‌ها بالا برود.

یکی از عواملی که هم در ایران و هم در جهان قیمت گردو را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عرضه و تقاضاست. با افزایش تقاضا و کمبود عرضه، قیمت گردو زیاد می‌شود و بالعکس با کاهش تقاضا و افزایش عرضه قیمت آن کاهش پیدا می‌کند و تاثیر بسزایی در قیمت گردو دارد.

عامل دیگری که در بازار و قیمت گردو تاثیرگذار است، شرایط جوی است. خشکی هوا، بارندگی زیاد، سرمای طاقت‌فرسای هوا به شکل مستقیم و غیر مستقیم روی بازار گردو اثر دارند.

کشاورزان و نوع کشت مناسب، عامل دیگری است که در کیفیت و قیمت گردو تاثیر دارد. رنگ مغز گردو، اندازه، ایرانی و خارجی بودن همه‌ی این‌ها فاکتورهایی هستند که روی بازار گردو اثر دارند و هنگام خرید گردو باید به آن‌ها توجه کنید. بیشتر افراد گردوهای درشت با مغز معمولی را به گردوی ریز با مغز سفید ترجیح می‌دهند و تا حد زیادی اندازه در تعیین قیمت گردو نقش خواهد داشت.

در فصل‌های مختلف سال قیمت گردو نوسان دارد، به طور مثال در فصل برداشت گردو به دلیل تازه بودن گردو، قیمت آن بیشتر است. منطقه جغرافیایی هم روی کیفیت گردو تاثیر دارد و در مناطق مختلف باعث تغییر قیمت گردو می‌شود.

قیمت گردو ایرانی و خارجی یک نرخ است؟

قیمت گردو ایرانی با توجه به عرضه و تقاضا تعیین می‌شود اما قیمت گردو خارجی ارتباط مستقیمی با قیمت ارز دارد. از آنجایی که افراد روزبه‌روز با فواید تغذیه‌ای گردو آشنا می‌شوند، تقاضای این محصول همچنان در حال افزایش است و بالطبع افزایش قیمت این محصول را شاهد هستیم. در رژیم‌های غذایی مبتنی بر گیاه قرار دادن گردو به عنوان یک منبع پروتئین گیاهی، تقاضای آن را افزایش داده است که این هم عاملی برای افزایش قیمت گردو در سال 1402 شده است.

تفاوت قیمت گردو در خاصیت آن تاثیر دارد؟

تفاوت قیمت گردو در خاصیت آن تاثیر دارد؟

شاید فکر کنید اگر قیمت گردو بالاتر باشد، خاصیت‌های آن بیشتر خواهد بود اما اصلا اینطور نیست و گردوها خواص یکسانی دارند. به‌طور مثال گردو ممتاز و معمولی تفاوت قیمتی دارند اما از نظر فواید مانند هم هستند. گردو پوست کاغذی قیمت بالاتری نسبت به سایر گردوها دارد و گزینه مناسبی برای خرید خواهد بود. گردو با پوست سبز هم نوع دیگری از گردو است که نسبت به سایر گردوها قیمت پایین‌تری دارد و نوبرانه محسوب می‌شود و مزیت‌های بسیاری را دارد.

برای اطلاع از قیمت گردو می‌توانید به فروشگاه‌های نزدیک محل سکونت‌تان مراجعه کنید. اما راه‌حل بهتری هم وجود دارد و شما به‌راحتی و بدون آنکه از خانه خارج شوید می‌توانید از قیمت‌های به‌روز گردو باخبر شوید. در پوست کاغذی قیمت گردو 1402 قرار دارد و شما می‌توانید تنها با چند کلیک از آخرین قیمت‌های گردو در بازار مطلع شوید.

سبک زندگیکسب و کار
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی