ربع سکه پرچمدار زیان

به گزارش ساناپرس، ربع سکه پرچمدار زیان
دارندگان طلای آب شده کمتر از همه در این هفته زیان کردند و زیان این گروه به یک درصد هم نرسید، ولی در نقطه مقابل معامله گران ربع سکه با کاهش ۲.۹ درصدی از همه بیشتر زیان کردند.

دلار تهران در حالی معاملات هفته گذشته را آغاز کرد که اخبار تحریم‌ها و بیانیه تروییکای اروپایی در پایان جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتظارات افزایشی را بالا برده بود و رشد قیمت دلار در معاملات پشت خطی این احتمال را افزایش می‌داد، ولی حتی حذف یک سومی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی توسط ایران در پاسخ به بیانیه شورای حکام و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نتوانست دلار را صعودی کند و قیمت دلار در استقبال از آزادسازی زندانیان در هفته گذشته نزولی آمریکا و تروییکای اروپایی اعلام کردند که علیرغم نزدیک شدن به زمان بند غروب در ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) تحریم‌های موشکی ایران را حفظ خواهند کرد، ولی دلار بی‌توجه به این ادعا در آستانه تبادل زندانیان و آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران نزولی شد، همزمان با سفر سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهور کشور به آمریکا برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، پرونده تبادل زندانیان و آزادسازی هفت میلیارد دلار منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی پس از سال‌ها بسته شد.

پیش از سفر رییسی به نیویورک، برخی از تحلیلگران پیش بینی می‌کردند که در این سفر دو‌ر تازه‌ای از دیپلماسی در جریان باشد که در نهایت پیام حسین امیرعبدللهیان در شبکه اجتماعی اکس درباره‌ی دیدار با همتای عمانی اش این گمانه زنی را تقویت کرد. ادعای رویترز هم درباره تلاش‌های قطر برای یافتن زمینه مشترک برای موضوع حل ناپذیر برنامه هسته‌ای نیز سیگنالی بود که پای دو‌میانجی عربی را در این سفر به جریان دیپلماسی میان ایران و غرب باز کرد، از آنجایی که قطر و عمان دو میانجی عربی دیپلماسی ایران و غرب بوده اند که تا کنون در این زمینه ابتکارات موفقی داشته اند، دلار در واکنش به این خبر هم کاهشی شد.

علائم هشدار دهنده که نشان میدهد افسردگی دارید و باید آن را درمان کنید

به طور کلی برای نزولی شدن قیمت دلار در هفته گذشته می‌توان به صعودی شدن قیمت نفت جهانی، تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا، آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران، برقراری مجدد جریان دیپلماسی در نیویورک و پادرمیانی میانجی‌های عربی در مذاکره با غرب اشاره کرد که مانع از اثرگذاری اخبار منفی بر بازار ارز شد.

خط قرمز بازارساز برای دلار

درهفته گذشته دلار کاهش یک درصدی را تجربه کرد، ولی در نهایت با برخورد به حمایت سطح ۴۰ آر اس آی حمایت شد و در آخرین ساعات معاملاتی تابستان کمی بالا رفت.

مهم‌ترین مقاومت دلار در حال حاضر محدوده ۵۰ هزار تومان است که بازارساز به این راحتی‌ها اجازه عبور دلار ازاین مقاومت را نمی‌دهد؛ و به خط قرمز بازارساز تبدیل شده، در محدوده قیمتی ۴۸ هزار تومانی هم سطح ۳۸ درصدی حمایت فیبوناچی وجود دارد که به دلار اجازه کاهش بیشتر را به راحتی نمی‌دهد.

حباب درهم عاملی است که از گذشته برای پیش بینی قیمت دلار استفاده می‌شده، زیرا به عنوان پارامتری از رفتار معامله گران بنیادی ارز شناخته می‌شود که جریان صادرات و واردات را در دست دارند، حباب درهم در دور روز پایانی هفته بالاتر از میانگین سه ماهه، ماهانه و هفتگی قرار گرفت که نشان می‌دهد معامله گران درهم فعلا نسبت به کاهش بیشتر قیمت دلار مقاومت کرده اند و مانع از کاهش شدید دلار در ساعت ابتدایی معاملات شنبه می‌شوند.

نهنگ‌ها در حال بررسی سکه

معامله‌گران سکه با کاهش ۱.۴ درصدی سکه، بیشتر از دارندگان دلار زیان کردند، در روز چهارشنبه سکه به حمایت محدوده ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نفوذ کرد، ولی در نهایت در پایان روز پنجشنبه به بالای این محدوده برگشت.

حباب سکه در پایان هفته جاری در کانال ۱۸ درصدی قرار گرفت که فاصله زیادی با کمترین سطح حباب در شش ماه گذشته ندارد، کمترین میزان حباب سکه در شش ماه گذشته ۱۶.۷ درصد بوده و بیشترین میزان حباب در این مدت نزدیک۲۶ درصد است که بررسی حباب سکه در این هفته نشان میدهد که حباب سکه بیشتر نزدیک به کمترین رکورد خودش است که در صورتی که اخبار مثبت در بازار ارز و سکه کاهش یابد می‌تواند نهنگ‌های بازار را وارد موقعیت خرید کند.

ربع سکه پرچمدار زیان

دارندگان طلای آب شده کمتر از همه در این هفته زیان کردند و زیان این گروه به یک درصد هم نرسید، ولی در نقطه مقابل معامله گران ربع سکه با کاهش ۲.۹ درصدی از همه بیشتر زیان کردند. قیمت طلای آب شده در محدوده حمایتی ۳۸ درصدی فیبوناچی در قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان قرار گرفته که اگر شکسته شود سطح ۹ میلیون و ۷۰۰ تا ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حمایت محکمی برای آن خواهد بود.

ربع سکه، ولی در معاملات این هفته به حمایت خط روند صعودی خود که از آذرماه پایدار بوده نفوذ کرده است مهم‌ترین حمایت ربع سکه در محدوده ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، محدوده ده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نیز مقاومت مهم پیش روی ربع سکه می‌باشد.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی