ماجرای تظاهرات شبانه چیست؟

به گزارش ساناپرس، تظاهرات گسترده ضددولتی در بلغارستان
هواداران حزب اولتراناسیونالیست «وازراژدانه» (احیا) بلغارستان علیه سیاست‌های دولت غرب‌گرای این کشور تظاهرات کرده و خواستار استعفای آن و برچیدن پایگاه‌های نظامی ناتو شدند.

صدها تن از هواداران این حزب که مخالف حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه هستند، مقابل پارلمان بلغارستان تجمع کرده و پرچم‌های کشورشان و روسیه را تکان دادند. آنها شعار «استعفا» علیه دولت سر دادند و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

برخی از معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: پایگاه‌های آمریکایی برچیده شود! بلغارستان منطقه صلح است.

یکی از معترضان گفت: بلغاری‌ها نمی‌خواهند در جنگ میان روسیه و اوکراین شرکت کنند. ما می‌خواهیم کشوری بی‌طرف باشیم. بلغاری‌ها مخالف ارسال سلاح به اوکراین هستند.

کوستادینوف رئیس حزب وازراژدانه نیز اظهار کرد: تازه‌ترین دستوری که از آمریکا، ارباب بلغارستان، رسیده این است که یک پایگاه نظامی جدید تاسیس شود. ناتو باید خارج شود.

تودور تاگارف وزیر دفاع بلغارستان چند ماه پیش در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی‌تیوی گفت که کشورش همچنان از اوکراین در جنگ با روسیه حمایت خواهد کرد ولی قصد ندارد نیروی نظامی در اختیار کی‌یف قرار دهد.

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی