بورس تابستان را با ضربه مغزی تمام کرد

بدون دیدگاه

به گزارش ساناپرس؛ بورس تابستان را با ضربه مغزی تمام کرد

در هفته‌ اخیر روند خروج سرمایه از بورس تهران تداوم داشت و شاهد خروج پول حقیقی در سه روز از چهار روز معاملاتی بودیم.

در اولین روز هفته روند ۹ روزه خروج متداوم جریان پول حقیقی از سهام شکسته شد و ۱۰۹ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس اضافه شد. در روز یکشنبه با وجود تداوم ورود پول حقیقی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمدثابت، ۶۱۰ میلیارد تومان از مالکیت حقیقی‌ها در صندوق‌های درآمدثابت نیز کاسته شد تا تحلیل‌گران بر این باور شوند که روند معاملات تغییر کرده است.

روز دوشنبه روند روز یکشنبه شکست و ۴۰۲ میلیارد تومان از مالکیت حقیقی‌ها کاسته شد. روز سه‌شنبه نیز رقم پول خروجی ۳۴۳ میلیارد تومان بود. در آخرین روز معاملاتی هفته نیز شاهد خروج پول برای سومین روز متوالی بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار ۲۳۸ میلیارد تومان بود.

در مجموع کل هفته ۸۷۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۲۱۸ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین کاهش داشت.

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی
روز یکشنبه نماد وکغدیر بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۱۴ میلیارد تومان بود. پس از وکغدیر، نمادهای خساپا، خودرو، ثفارس و فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شپنا و ثمسکن تعلق داشت و پس از این دو، نمادهای فراکابی؛ فرابورس، کالا و انرژی بیشترین ورود را داشتند.

روز دوشنبه نماد وتجارت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۲۹ میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، نمادهای شپنا، ثبهساز، فملی و بپاس بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای حسیر و فاذر تعلق داشت و پس از این دو، نمادهای قچار، انرژی و قثابت بیشترین ورود را داشتند.

روز سه‌شنبه نماد خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۲۹ میلیارد تومان بود. پس از خودرو، نمادهای فولاد، فملی، وبملت و وکغدیر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای رتاب و کالا تعلق داشت و پس از این دو، نمادهای قچار، فکمندح و انرژی بیشترین ورود را داشتند.

در آخرین روز هفته نیز نماد وتجارت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۲۲ میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، نمادهای شپنا، شستا، فولاد و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای کقزوی و ثفارس تعلق داشت و پس از این دو، نمادهای شصفها، انرژی و فرابورس بیشترین ورود را داشتند.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بلیط هواپیما

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی