نگاهی به ستاره‌هایی که به پرسپولیس نیامدند!

به گزارش ساناپرس، نگاهی به ستاره‌هایی که به پرسپولیس نیامدند!

بازی اسم و فامیل در خط حمله تیم پرسپولیس به پایان رسید.

با وجود طرح اسامی مهاجمان سرشناس، پرسپولیسی‌ها در جذب آن‌ها ناموفق بودند و سرانجام خریدی جنجالی را انجام دادند.

باشگاه پرسپولیس در واپسین ساعات منجر به ارسال نسخه ویرایش‌شده فهرست این تیم برای حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا از مهاجم خارجی خود رونمایی کرد و به صورت رسمی اعلام شد که سرخ‌پوشان پایتخت با نبیل باهویی مهاجم سوئدی و باتجربه به توافق رسیدند؛ آن‌هم در شرایطی‌که گفته می‌شود کادرفنی پرسپولیس نسبت به جذب این مهاجم سوئدی چراغ سبز نشان نداده و خرید باهویی با نظر مدیریت باشگاه انجام شده است!

پرسپولیسی‌ها در حالی به سراغ جذب باهویی رفتند که او فصل گذشته روزهای کابوس‌وار و ناموفقی را در القطر گذراند و ناکام در گلزنی بود. در این میان آنچه واضح است اینکه مدیران باشگاه پرسپولیس نتوانستند رضایت یحیی گل‌محمدی را در زمینه جذب مهاجم خارجی جلب کنند و با وجود مطرح‌شدن نام ستاره‌های سرشناس، خبری از امضای قرارداد با آن‌ها نشد و به نظر می‌رسد با توجه به در نظر گرفتن بودجه 600 هزار دلاری برای امضای قرارداد با مهاجم جدید، مدیران باشگاه پرسپولیس به سراغ توافق با نبیل باهویی رفته‌اند.

سرخ‌پوشان پایتخت بیش از یک ماه به دنبال جذب مهاجم خارجی بودند؛ به‌طوری‌که از روز نخست فعالیت پنجره نقل‌وانتقالات تابستانه، دغدغه اصلی سرمربی پرسپولیس خرید یک مهاجم خارجی تراز اول بود و همین مسئله باعث شد تا او مشکلی با جدایی شیخ دیاباته، لیاندرو پریرا و حتی مهدی عبدی و عیسی آل‌کثیر نداشته باشد و امیدوار بود که جای خالی آن‌ها با حضور مهاجم خارجی جدید پر می‌شود اما شرایط به شکل متفاوتی پیش رفت و خواسته گل‌محمدی برآورده نشد. جالب آنکه در این فاصله زمانی، بازیکنان سرشناسی با مدیران باشگاه پرسپولیس وارد مذاکره شدند که هیچ‌کدام‌شان به توافق نرسیدند.

آلیو باجی

مهاجم سنگالی و گلزن با رقمی حدوداً 3 میلیون یورویی از آمیان فرانسه راهی بوردو شد. این ستاره 25 ساله که در فوتبال باشگاهی مصر کارنامه درخشانی را از خود به جای گذاشته، یکی از گزینه‌های موردپسند یحیی گل‌محمدی بود اما هزینه انتقال بالای او باعث شد تا این مهاجم آفریقایی برای حضور در فوتبال ایران به پیشنهاد پرسپولیسی‌ها پاسخ منفی بدهد و کارش را در لیگ دو فرانسه دنبال می‌کند.

خلیفه کولیبالی

مهاجم بلندقامت مالیایی گفته می‌شد در یک‌قدمی امضای قرارداد با پرسپولیس قرار دارد اما با وجود خبرهای منتشره، او که جزو گزینه‌های موردپسند یحیی گل‌محمدی بود که با مدیران باشگاه پرسپولیس به توافق نرسید. کولیبالی سابقه بازی برای تیم‌های سرشناسی از جمله شارلروا و خنت بلژیک و ستاره سرخ بلگراد را در کارنامه خود دارد و در لیگ برتر فرانسه هم روزهای خوبی را همراه تیم نانت پشت سر گذاشته اما با وجود رایزنی‌های انجام شده، انتقال کولیبالی هم به جمع شاگردان گل‌محمدی میسر نشد.

مهاجم باتجربه و 29 ساله برزیلی که با شرایط فوتبال آسیا آشنایی کاملی داشت و در فصول اخیر در فوتبال باشگاهی ژاپن مشغول به فعالیت بود، برای پیوستن به پرسپولیس درخواست دریافت رقمی حدوداً یک میلیون دلاری داشت که پیشنهاد او مورد موافقت مدیران باشگاه پرسپولیس قرار نگرفت و همین مسئله باعث شد تا انتقال این مهاجم 29 ساله به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی منتفی شود و او به تیم ووهان چین پیوست تا همچنان در سطح قاره آسیا فوتبال خود را دنبال کند.

مارکوس پینک

پینک با سابقه آقای گلی در سطح دوم فوتبال باشگاهی اتریش و آمار درخشان در عرصه گلزنی در سالیان گذشته، یکی از بهترین گزینه‌های مطرح شده برای حضور در خط حمله پرسپولیس بود که یحیی گل‌محمدی هم موافق جذب این مهاجم باتجربه بود اما درخواست‌های مالی مهاجم 32 ساله اتریشی با شرایط بودجه‌ای پرسپولیس هم‌خوانی نداشت و همین مسئله باعث شد تا انتقال مارکوس پینک هم به جمع سرخ‌پوشان پایتخت نهایی نشود.

استفان یووتیچ

مهاجم سابق اینترمیلان و منچسرسیتی یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای حضور در جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی بود و انتظار می‌رفت که ستاره صاحب‌نام فوتبال مونته‌نگرو با حضورش در خط حمله پرسپولیس، شرایط را متحول کند. در شرایطی‌که مدیران باشگاه پرسپولیس مدعی توافق اولیه با یووتیچ برای پیوستن به تیم‌شان هستند، گویا مخالفت یحیی گل‌محمدی با خرید این بازیکن به‌واسطه اینکه سبک بازی او با سبک بازی تیم پرسپولیس متفاوت است، باعث شده تا انتقال این مهاجم باتجربه به جمع سرخ‌پوشان پایتخت منتفی شود و او حالا این روزها در فوتبال یونان و تیم المپیاکوس کار خود را دنبال می‌کند.

آنتونی مودست

پرسپولیسی‌ها بعد از خرید ناگهانی یورگن لوکادیا که پیش از حضور در جمع سرخ‌پوشان پایتخت در بوندس‌لیگای آلمان و تیم بوخوم حضور داشت، به دنبال ثبت یک خرید بوندس‌لیگایی دیگر بودند و تلاش‌شان بر این بود که بتوانند با آنتونی مودست به توافق برسند که خواسته حدوداً 2 میلیون یورویی این مهاجم فرانسوی و باتجربه با شرایط بودجه‌ای سرخ‌پوشان پایتخت هم‌خوانی نداشت و همین مسئله باعث شد تا یکی از جذاب‌ترین انتقال‌های تاریخ لیگ برتر منتفی شود.

میشل ورده

مهاجم هلندی که فصل گذشته روزهای کابوس‌واری را در فوتبال باشگاهی امارات گذراند و همراه تیم حتا به لیگ دسته اول این رقابت‌ها سقوط کرد، یکی از آخرین گزینه‌هایی بود که نامش در حوالی تیم پرسپولیس مطرح شد. البته که یحیی گل‌محمدی با توجه به رزومه ورده موافق جذب این مهاجم هلندی که برای تیم ملی سورینام بازی می‌کند، نبود و همین مسئله باعث شد تا مدیران باشگاه پرسپولیس از مذاکره با او دست بکشند.

فیلیپه کایسدو

کایسدو با سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس و سری‌آ ایتالیا و تیم‌های بزرگی از جمله منچسترسیتی، اینتر و لاتزیو گزینه‌ای ایده‌آل برای حضور در خط حمله سرخ‌پوشان پایتخت بود. یحیی گل‌محمدی موافق جذب این مهاجم 35 ساله و کهنه‌کار بود و مدیران باشگاه پرسپولیس هم اطمینان خاطر داشتند که فرآیند جذب او با موفقیت طی خواهد شد اما در واپسین ساعات منجر به توافق، شرایط تغییر کرد و مهاجم اکوادوری به درخواست پرسپولیسی‌ها پاسخ منفی داد تا در نهایت انتقال او هم به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی منتفی شود و مدیران باشگاه پرسپولیس در آخرین گام به سراغ جذب نبیل باهویی بروند و با او به توافق برسند.

اخبارورزش
پربازدید

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی