ایده‌های نورپردازی با لاین نوری

لاین نوری در همه حالات مثل دیواری، سقفی، مخفی و… همه از محبوب‌­ترین حالات استفاده از لاین نوری در فضاهای مختلف،اعم از فضاهای هنری و دکوراتیو مثل گالری و کافه گرفته تا فضاهای اداری، شوروم، نمایشگاه و فروشگاه است. کاربرد لاین نوری برای نورپردازی در فضاهای داخلی بسیار زیاد است. اما در این مقاله کاربرد آن را به چند بخش مسکونی، تجاری و اداری تقسیم میکنیم:

چند ایده جهت نورپردازی اداری با لاین نوری:

دو نکته مهم در نورپردازی اداری وجود دارد که باید به آن توجه کرد.اول اینکه نورپردازی در فضای اداری باید به گونه‌ای باشد که نور به صورت یکنواخت در تمامی قسمت‌های اداری وجود داشته باشد و روشنایی کافی برای کارکنان و افراد حاضر در آن محیط برقرار باشد. نکته دوم استفاده از چراغی بدون فلیکر است که در اینجا باید از لاین نوری که بدون فلیکر یا چشمک است استفاده کرد، زیرا چشمک‌زدن چراغ در دراز مدت موجب خستگی و آزار چشم افراد و کارکنان میشود.

یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها برای نورپردازی ورودی دفتر یا کانتر است زیرا اولین فضا و نما از یک دفتر مجهز را به نمایش می‌گذارد و در جذب ارباب رجوع تاثیر بسزایی دارد به همین دلیل برای نورپردازی این قسمت از لاین نوری‌های مختلفی استفاده میشود.لاین نوری به صورت توکار و یا روکار که رنگ بدنه مطابق با رنگ سازمانی مجموعه باشد و همچنین در بالا و پایین میز و یا در اطراف برند و لوگوی مجموعه میتوانید از لاین نوری دکوراتیو T5 و یا نور مخفی استفاده کنید.

برای نورپردازی دفتر اداری اگر ارتفاع سقف زیاد است و یا دارای سقف اکسپوز میباشد بهترین گزینه استفاده از لاین نوری به صورت آویز می‌باشد.این چراغ‌ها خاصیت ماژول بودن دارند و در ابعاد سفارشی و دلخواه ومتناسب با میز یا فضای مورد نظر قابل تولید میباشند و این موضوع باعث می‌شود که تمامی نقاط تاریک روشن و نورپردازی شود و با تنظیم فاصله لاین نوری تا میز یا سطح زمین میتوانید میزان تابش نور خود را تغییر دهید.

برای روشنایی و نورپردازی میز جلسات و یا میزهای بزرگ از لاین نوری در حالتی که با طول میز اندازه باشد به شکل مستطیل یا مربع میتوان استفاده کرد که هم کل فضای میز به اندازه کافی روشن شود و هم جلوه بصری زیبایی به محیط بدهد.

نورپردازی تجاری و فروشگاهی با لاین نوری

نورپردازی در فروشگاه برای جذب مشتری و ایجاد جذابیت بصری برای اجسام و کالاهای داخل فروشگاه بسیار تاثیرگذار است.برای نورپردازی تجاری یا فروشگاهی میتوان از ترکیب لاین نوری در حالت روشنایی عمومی و دکوراتیو استفاده کرد.

استفاده از چراغ خطی با راندمان و شاخص نوری بالا باعث میشود تا هنگام نورپردازی رنگ اجسام موجود در فروشگاه به رنگ اصلی خود نزدیک‌تر باشند.

نورپردازی با لاین نوری را میتوان به صورتی طراحی کرد که مشتریان و افراد حاضر در فروشگاه را به سمت‌های مختلف فروشگاه هدایت کرد و در نهایت به بخش مورد نظر رساند.

در برخی فروشگاه‌ها میتوان با استفاده از لاین نوری به حالت آویز منبع نور را به اجسام یا سطح مورد نظر نزدیک کرد و توجه افراد را به سمت آن فضا جلب نمود و زیبایی، ظرافت و دکوراتیو بودن و همین طور نورکافی را به فضای مورد نظر رساند.

برای نورپردازی مرکز فروشگاه یا قسمت شوروم یک فضای تجاری میتوانید از لاین نوری با اشکال هندسی متناسب با فضا و ایده خود استفاده کنید و همینطور اگر در دکوراسیون خود از بافل‌های چوبی استفاده کرده‌اید میتوانید با لاین نوری به حالت توکار آن فضا را نورپردازی کنید.

لاین نوری و ایده نورپردازی واحد مسکونی:

منازل و فضاهای مسکونی یکی از بهترین مکان‌ها برای نورپردازی با لاین نوری میباشد که در همه‌ی قسمت‌ها، مانند اتاق خواب، آشپزخانه و نشیمن میتوان استفاده کرد.

مثلا آشپزخانه که مرکز و تاثیرگذارترین قسمت یک خانه میباشد را می‌توان با استفاده از لاین نوری به صورت آویز در بالای کانتر یا جزیره آشپزخانه هم نور کافی در محیط پخش میشود و هم فضا را دکوراتیو میکند.

در قسمت اتاق خواب باید از دو نوع نورپردازی استفاده کرد یعنی هم به صورت روشنایی عمومی و هم به به صورت غیر مستقیم.که در روشنایی عمومی بتوان فعالیت‌های روزانه خود را انجام داد و در حالت غیر مستقیم فضایی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت فراهم شود.

جهت کسب ایده‌های بیشتر برای نورپردازی با لاین نوری میتوانید با مشاوران اکووات به صورت رایگان در ارتباط باشید.

 

سبک زندگیکسب و کار