کانکس های سرد برای زائران گرمازده

به گزارش ساناپرس، کانکس های سرد برای زائران گرمازده
رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین کشور از استقرار کانکس های سرد برای زائران گرمازده در مرزهای هشت گانه خبرداد.
 کانکس های سرد برای زائران گرمازده

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر جعفر میعادفر در گفت‌وگو با خبرنگاران، گرمای هوا را یکی از مهم‌ترین چالش های پیش رو برای زائران دانست و افزود: به منظور مقابله با گرما و پیشگیری از گرمازدگی زائران، علاوه بر ایجاد فضاهای درمانی قابل قبولی که در پایانه های مرزی ایجاد کردیم، کانکس هایی را نیز تحت عنوان اتاق سرد فراهم ساختیم.

وی ادامه داد: در صورتی که زائران محترم دچار علائم گرمازدگی شدند، می توانند به مراکز درمانی و یا اتاق های سرد مراجعه کنند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین از افزایش توان عملیاتی نیروهای درمانی مستقر در پایانه های مرزی اربعین خبر داد و افزود: نیروهای بهداشتی، درمانی و فوریتهای پزشکی از سراسر کشور به مرزهای هشت گانه جهت خدمت‌رسانی به زائران اعزام شدند.

دکتر میعادفر آمادگی تیم های اورژانس مستقر در پایانه های مرزی را رضایت بخش توصیف کرد و افزود: در بازدیدی که همراه با دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت از پایانه های مرزی شلمچه و مهران انجام شد، نیروهای حوزه بهداشت، درمان و فوریتهای پزشکی در قسمت های مختلف مرزی به صورت تمام وقت فعال و مشغول به خدمت‌رسانی به زائران محترم حسینی بودند.

وی توصیه کرد: استفاده از کلاه لبه دار، عینک آفتابی و نوشیدن آب کافی همراه با لیموترش، خاکشیر و یا تخم شربتی می تواند در افزایش نگهداشت آب در بدن و جلوگیری از گرمازدگی موثر باشد.

دکتر میعادفر با بیان اینکه زائران باید توصیه های آموزشی را جدی بگیرند، عنوان کرد: تردد زائران در طول شب، مهم ترین نکته در پیشگیری از گرمازدگی است.

اخبارجامعه
پربازدید
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی