ببینید: لحظه دلهره آور سوراخ شدن قایق در وسط دریا پس از حمله نهنگ‌های قاتل!

ویدئویی که به تازگی منتشر شده است لحظه دلهره آور حمله نهنگ های قاتل به یک قایق بادبانی بریتانیایی را به تصویر می کشد. سرویس امداد دریایی محلی اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که نهنگ های قاتل شدیدا به یک قایق بادبانی در سواحل جنوبی این کشور آسیب رساندند. سخنگوی سازمان امداد و نجات دریایی گفت: در ساعات اولیه روز پنجشنبه، گروهی از نهنگ های قاتل پس از هجوم به Mustique در مسیر جبل الطارق، سکان یک قایق را شکستند و بدنه آن را سوراخ کردند که باعث شد خدمه چهار نفره آن برای کمک با مقامات اسپانیایی تماس بگیرند.

او افزود که این سرویس، یک کشتی واکنش سریع و یک هلیکوپتر حامل یک پمپ آبگیر را برای کمک به کشتی 20 متری (66 فوت) که تحت پرچم بریتانیا در حرکت بود اعزام کرد.. قایق Mustique برای تعمیر به بندر Barbate در استان کادیز منتقل شد.

در اوایل ماه می، قایق بادبانی Alboran Champagne از سه اورکا در نیم مایل دریایی باربات دچار حادثه مشابهی شد. این کشتی پس از این حادثه حال غرق شد.

دستورالعمل‌های صادر شده توسط وزارت حمل‌ونقل اسپانیا تصریح می‌کند که هرگاه کشتی‌ها تغییری در رفتار نهنگ های قاتل مانند تغییر جهت یا سرعت ناگهانی  را مشاهده کردند  باید در اسرع وقت منطقه را ترک کنند و از مزاحمت بیشتر حیوانات در طول مانور جلوگیری کنند. این وزارتخانه افزود: هر گونه برخورد بین یک کشتی و یک نهنگ قاتل باید به مقامات گزارش شود.

گفتنی است؛ اُرکاها که در معرض خطر انقراض هستند به عنوان نهنگ های قاتل شناخته می شوند، بخشی از خانواده دلفین ها هستند. آنها می توانند تا هشت متر رشد کنند  و در بزرگسالی تا شش تن وزن داشته باشند.

اخبارجامعهجهانچند رسانه ایحوادث
پربازدیدویژه

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی