واریز اولین مرحله عیدی رئیسی به یارانه بگیران / 530 هزار تومان در حساب هر ایرانی

به گزارش ساناپرس؛ واریز اولین مرحله عیدی رئیسی به یارانه بگیران / 530 هزار تومان در حساب هر ایرانی

یارانه جدید رئیسی از اردیبهشت ماه کلید خورد. یارانه جدید در ابتدای به اقشار خاصی پرداخت شد اما با اعتراض دیگر یارانه بگیران قرار بر بررسی و پرداخت یارانه به دهک های دیگر هم شد. رقم یارانه جدید رئیسی بین 300 تا 400 هزارتومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح کالابرگ الکترونیک در استان آغاز شده است و سرپرست خانوار می‌تواند یک ماه زودتر با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای از یارانه خود استفاده کند.

محسن مولوی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: طرح توزیع کالابرگ در استان آغاز شده است و سرپرست خانوار می‌تواند یک ماه زودتر با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای از یارانه خود استفاده کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هدف از این کار افزایش رونق اقتصادی است، افزود: شیر، پنیر، ماست، مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند، شکر و برنج ۱۰ قلم کالایی است که برای آن‌ها کالابرگ صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در این طرح مردم فقط قیمت اصلی کالا را پرداخت می‌کنند و مابه‌تفاوت را دولت پرداخت می‌کند، ادامه داد: افرادی هم که تمایل ندارند از کالابرگ استفاده کنند یا بخشی از آن را استفاده کردند می‌توانند ماه آینده مبلغ یارانه خود را دریافت کنند.

مولوی با اشاره به اینکه ۸۸ درصد از مردم استان از یارانه نقدی برخوردارند، خاطرنشان کرد: هر ماه ۳۰۰ میلیارد تومان یارانه و در سال ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم استان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: ۷۵۲ فروشگاه زنجیره‌ای در استان وجود دارد که می‌توانند با اتصال دستگاه کارتخوان به سامانه این طرح را در فروشگاه خود اجرا کنند.

مولوی اظهار داشت: کل اعتبار امسال یک‌هزار و ۶۱۵ تومان بوده است تا تسهیلات با نرخ ۴ درصد و بازپرداخت ۷ ساله به مردم ارائه شود که تا به امروز از ۱۵ هزار ثبت‌نام انجام شده، ۷ هزار نفر معرفی، ۳ هزار و ۷۳ پرونده تشکیل شده است و ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز پرداخت شده است.

سال گذشته رئیس جمهور در اواخر اسفند ماه بسته های حمایتی و کمک معیشتی را برای مردم در قالب یارانه در نظر گرفت و برای یارانه بگیران واریز کردند.

یارانه 2 میلیونی برای خرید لباس عید و آجیل و میوه
سال گذشته رئیس جمهور در اواخر اسفند ماه بسته های حمایتی و کمک معیشتی را برای مردم در قالب یارانه در نظر گرفت و برای یارانه بگیران واریز کردند

در اجرای سیاست های کوتاه مدت و بلند مدت دولت سیزدهم از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و اجرای برنامه های کاهش فقر مطلق درجامعه و به جهت حمایت و حل مشکلات معیشتی خانوارهای فاقد یا با درامد کم این اقدام صورت گرفته است.

امسال نیز توقع می رود که بسته های کمک معیشتی برای مردم واریز شود و به دلیل هم زمان شدن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز برخی بر این باورند که خبر خوش دولت را خواهند شنید ولی هنوز هیچگونه خبر دقیقی منتشر نشده است و باید منتظر ماند تا مبلغ و زمان واریز این بسته ها مشخص شود.

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس و نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

باتوجه به شرایط اقتصادی و سفره معیشتی مردم، دیروز در جلسه کمیسیون اجتماعی، افزایش 30درصدی ‎حقوق کارکنان دولت در سال 1402 تصویب شد.

همچنین افزایش 40درصدی دریافتی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از مصوبات دیگر کمیسیون اجتماعی بود.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

اخباراقتصاد
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی