اگر همیشه احساس خستگی می‌کنید به این درد مبتلا هستید!

به گزارش ساناپرس، انتخاب نوشت: همه ما در طول ماه یا هفته لحظاتی را تجربه کرده ایم که بی هیچ دلیلی خاصی احساس خستگی و کوفتگی می کنیم که این موضوع می تواند دلایلی متعدد داشته باشد.

همه ما در طول ماه یا هفته لحظاتی را تجربه کرده ایم که بی هیچ دلیلی خاصی احساس خستگی و کوفتگی می کنیم که این موضوع می تواند دلایلی متعدد داشته باشد.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، احساس بی انرژی بودن و خستگی چندان عجیب نیست اما وقتی تکرار می شود و شما روزها دچار سندرم خستگی هستید پس احتمالا یک جای کار می لنگد.

سطح ویتامین های بدنتان را چک کنید

سعی کنید کمی به مصرف میوه و سبزیجات اهمیت بیشتری دهید. عدم مصرف میوه ها و سبزیجات منجر به افت ویتامینها و مواد معدنی بدنتان می شود بنابراین سعی کنید وضعیت ویتامین های بدن خود را بهبود بخشید تا شاداب تر باشید.

رژیم های سخت غذایی

گاهی برخی رژیم های سفت و سخت غذایی باعث افت انرژی بدن و احساس بی حالی شدید می شود. بنابراین سعی کنید از رژیم های سخت و طولانی خودداری کرده و به بدن خود  فشار وارد نکنید.

مشکلات تیروئیدی

برخی از افراد به خاطر مشکلات کم کاری تیروئید حالتی بی انرژی و کم توان دارند، اگر علائمی مثل ورم گلو، چاقی بی دلیل، پف پلک ها، زردی پوست و …. را دارید یک آزمایش تیروئید دهید.

 

کمبود خواب

هر چه کمتر بخوابید، بیشتر احساس کسالت می کنید. سعی کنید بین ساعات خواب و کار خود توازن ایجاد کنید و از خودتان بیش از حد کار نکشید.

افت قند یا فشار خون

شاید بدن شما با مشکلاتی مثل افت قند یا افت فشار خون رو به رو است. نودادبرتر باز هم برای مطمئن شدن از این موضوع باید با پزشک مشورت کنید و تحت نظر باشید.

اخبارسبک زندگیسلامت
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی