افزایش تقاضا برای تعمیر لوازم خانگی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران، آقای اکبر پازوکی، با اشاره به رکود عمیق این روزهای بازار لوازم خانگی افزود: اکنون کالا در بازار به اندازه کافی وجود دارد، اما خریداری نیست.

وی، گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم و صفر، خریدها به حداقل خود خواهد رسید و به جز اندک نوعروسان که به دنبال تکمیل جهیزیه خود هستند، کسی برای خرید مراجعه نمیکند.

پازوکی ادامه داد: در چند ماه گذشته با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه از جمله فولاد، مس و مواد پتروشیمی، قیمت تمام شده تولیدات افزایش یافته و تولیدکنندگان نیز قیمت محصولات خود را بین ۱۰ تا ۲۵ درصد افزایش داده اند که به تشدید رکود انجامیده است.

افزایش تقاضا برای تعمیر لوازم خانگی

وی گفت: در سال‌های گذشته برخی فروشندگان با ارائه کالاها به صورت اقساطی و با حداقل سود، تنور بازار را گرم نگه میداشتند، اما این روزها وضعیت به گونه‌ای است که قدرت خرید کسبه نیز کاهش یافته است.

پازوکی ادامه داد: اگر یک کاسب در سال ۹۶ میتوانست با سرمایه خود ۱۰ یخچال ساید خریداری کند، امروز به ۲ یخچال رسیده و بر این اساس نمی‌تواند همچون گذشته برنامه‌های فروش متنوعی را برای حفظ مشتریان خود اجرایی کند.

وی همچنین با اشاره به برخی کارت‌های خرید کالا ارائه شده به مشتریان برای تهیه لوازم خانگی، تصریح کرد: حتی نیمی از این کارت‌ها صرف خرید کالا نمی‌شود و عمده افراد این کارت‌ها را برای پرداخت اجاره خانه، تکمیل پول پیش مورد نیاز رهن منازل و سایر نیازها هزینه می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران اضافه کرد: به همین دلیل، این روزها بازار تعمیرات لوازم خانگی بیش از سال‌های گذشته داغ شده و افراد تا حد امکان برای تعمیر و نه تعویض و جایگزینی لوازم خانگی اقدام می‌کنند.

۲۲۳۲۲۷

پربازدیدترین‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها