وقوع انفجار مرگبار! / اتفاق تلخ دیگر در شیراز

به گزارش ساناپرس، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد، علت وقوع حادثه نشت گاز از اتصالات منجر به وقوع انفجار مهیب و آتش سوزی در این واحد صنفی ۲۰۰ متری شده بود.

هادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: ساعت ۵ دقیقه بامداد امروز، وقوع انفجار و آتش‌سوزی در بلوار آیت‌الله ربانی شیراز به مرکز فرماندهی ۱۲۵ اعلام و امدادگرانی از ۲ ایستگاه به محل اعزام شدند.

او با یادآوری اینکه محل وقوع حادثه یک واحد صنفی بود، گفت: براساس بررسی کارشناسی، علت وقوع حادثه نشت گاز از اتصالات منجر به وقوع انفجار مهیب و آتش سوزی در این واحد صنفی ۲۰۰ متری شده بود.

قانع با اشاره به مصدومیت شدید سه کارگر این واحد صنفی، گفت: علاوه بر این انفجار موجب تخریب محل حادثه و دو مغازه، منزل مسکونی و دو خودروی سواری اطراف شده بود. مصدومان توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند. در این حادثه آتش‌نشانان به سرعت وارد عمل شده و آتش را که با سرعت در حال سرایت به اطراف بود، مهار کردند.

او همچنین گفت: ساعت ۴۸ دقیقه بامداد امروز وقوع حادثه آتش‌سوزی در واحد مسکونی واقع در شیراز به مرکز فرماندهی ۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله از سه ایستگاه آتش‌نشانان به محل اعزام شدند. این حادثه براثر گازگیری یک دستگاه پیک‌نیک با استفاده از یک کپسول ۱۱ کیلویی، به وقوع پیوسته بود که طی آن یک نفر مصدوم و توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه آتش‌نشانان قبل از سرایت حریق به طبقات دیگر و منازل مجاور این واحد مسکونی، آن را مهار کردند، بر لزوم توجه جدی به رعایت نکات ایمنی در استفاده از گاز، تاکید کرد.

 
مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید