سانسور جدید صدا و سیما! / این بار جام جهانی قطر!

به گزارش ساناپرس، صداوسیما برای پخش جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و سانسور بعضی تصاویر دست به خلاقیت و راهکار جالبی زد. FTD گزارش داد: در طول پخش جام جهانی امسال در قطر اکر توجه کرده باشید اسکوربورد مسابقات نه از روی فید بلکه از تهران و صداوسیما روی تصاویر قرار میگیرد. امسال در کنار حق پخش فایل اسکوربورد رسمی مسابقات را صداوسیما دارد. اما سوال پیش می‌آید چرا؟

امسال صداوسیما درخواستی از مجریان بین المللی پخش زنده مسابقات فوتبال جام جهانی داشت، صداوسیما از آن‌ها خواسته درکنار خط فید و کلین مسابقات ، یک خط شامل تک دوربین (ترجیحا دوربین های از بالای استادیوم) در اختیار صداوسیما قرار بگیرد. با اینکار صداوسیما بجای سانسور و پخش بارها و بارها یک صحنه تکراری ، سوییچ می‌کند روی آن تک دوربین و خیلی شیرین و تمیز سانسورش را می‌کند.

این برای نخستین بار است که صداوسیما برای سانسور دست به چنین ترفندی می‌زند. در ادوار گذشته جام جهانی صرفا صداوسیما خط کاملا کلین و بدون اسکوربرد را تهیه و فایل اسکوربورد طراحی شده خودش را روی تصویر قرار می‌داد که آن خود دلایل مختلفی می‌توانست داشته باشد، مثلا اینکه از نظر فنی امکان استفاده و درج اسکوربورد رسمی را نداشته بودند.

 
مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید