کنکور الکترونیکی می شود؟

مروتی گفت: درحال حاضر راهی به جز این نداشته که آزمون‌های سازمان سنجش را از کاغذ جدا و به صورت الکترونیکی برگزار کنیم و هدف سازمان سنجش این است که از سال ۱۴۰۳ آزمون‌ها به صورت الکترونیکی برگزار شود.

به گفته وی برگزاری آزمون‌ها به صورت الکترونیکی نیازمند فراهم بودن زیرساخت‌های لازم در سراسر کشور است. برای انجام آزمون‌های الکترونیکی یکسری ادوات باید توسط سازمان سنجش  فراهم باشد و دستگاه‌ها باید برای تحقق این موضوع به سازمان سنجش کمک کنند که البته دولت  باید بودجه‌ای را برای انجام این کار در نظر بگیرد.

معاون آزمون‌های سازمان سنجش ادامه داد: اقدامات لازم برای برگزاری آزمون‌های الکترونیکی تقریبا نسخه‌های اولیه اش در سازمان سنجش اجرایی و حتی آزمون‌های کوچک به صورت الکترونیکی در کشور برگزار شده است.

او افزود: برای برگزاری آزمون الکترونیکی در مقیاس آزمون سراسری که در هر نوبت در حدود ۵۰۰ هزار نفر یا بیشتر شرکت کننده دارد نیازمند ادوات و امکاناتی در سراسر کشور است .

او افزود:  برگزاری آزمون‌های سراسری به صورت الکترونیکی  باید بر پایه  رایانه باشد که داوطلبان در ساعت مقرر پشت سیستم نشسته و به سوالات پاسخ بدهند یا اینکه بر پایه تلفن همراه باشد که سوالات به صورت همزمان به تلفن داوطلبان ارسال و این افراد به سوالات جواب بدهند.

مروتی گفت: در حال حاضر ادوات لازم مانند نرم افزار‌ها را فراهم کرده ایم، اما برای برگزاری این آزمون‌ها به صورت الکترونیکی نیازمند تجهیزات خاصی در سراسر کشور هستیم./ اقتصاد آنلاین

اخبارجامعه