آخرین بازی مسی در جام جهانی قطر

به گزارش ساناپرس، پس از بررسی دو گروه اول رقابت‌های جام جهانی نوبت به گروه سوم رسیده تا آن را زیر ذره بین قرار دهیم، گروهی که با حضور مسی نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین دلیل‌هایی که می‌تواند گروه سوم رقابت‌های جام جهانی را برای مخاطبان جذاب کند، حضور لیونل مسی است که احتمالاً آخرین جام جهانی خود را تجربه خواهد کرد.در این گروه تیم‌های آرژانتین، عربستان، مکزیک و لهستان حضور دارند، گروهی که خیلی نمی‌توان تیم‌های صعود کننده از گروهش را مشخص کرد. در دیدگاه فعلی آرژانتین می‌تواند، به‌عنوان اصلی‌ترین گزینه صعود از این گروه به‌حساب بیاید. اما وجود تیم‌های شاخص گروه می‌تواند شرایط را برای اسکالونی و شاگردانش سخت کند.
این گروه یکی از آن دسته گروه‌هایی است که حدس زدن را برای علاقه‌مندان به فوتبال سخت می‌کند، چرا که هر کدام از کشورهای حاضر در این گروه می‌توانند پتانسیل‌های مختلفی را از خودشان به‌نمایش بگذارند.

مسیر آسان جلوی پای مسی و رفقا

آخرین حضور لیونل مسی در آوردگاه جهانی می‌تواند برای هواداران فوتبال اتفاق تلخی باشد که رخ می‌دهد، اما زمانی این ماجرا جذاب می‌شود که ابر ستاره آرژانتینی‌ها با جام، قطر را به مقصد آرژانتین ترک کند. اتفاقی که رقم خوردن آن می‌تواند بسیار دشوار باشد.
تیم ملی آرژانتین به سرمربیگری لیونل اسکالونی تیم آماده و سر حالی را در اختیار دارد، تیمی که امید را در دل علاقه‌مندان به این کشور زیاد می‌کند. به نظر آرژانتین برای رسیدن به دور حذفی این مسابقات کار دشواری را ندارد و مسیر آسانی مقابل مسی و رفقایش قرار گرفته تا بتوانند خیلی راحت به مرحله حذفی راه پیدا کنند، اما اینکه موفق خواهند بود یا خیر بستگی به عملکرد خودشان دارد.
آرژانتین قهرمان دو دوره رقابت‌های جام جهانی خود را برای هجدهمین حضور در این تورنمنت آماده می‌کند، این تیم در دور مقدماتی عملکرد خوبی را به ثبت رساند و بدون شکست به‌عنوان تیم دوم از منطقه آمریکای جنوبی راهی این مسابقات شد.
این کشور در سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ موفق به کسب عنوان قهرمانی این مسابقات شده است، آنها سال ۱۹۷۸ در دیدار فینال با نتیجه سه بر یک هلند را شکست دادند و در سال ۱۹۸۶ موفق شدند ۳ بر ۲ از سد آلمان غربی بگذرند و عنوان قهرمانی را به‌دست بیاورند.
آرژانتین ۳۱ بازی متوالی است که در تمامی رقابت‌ها شکست نخورده و به‌نوعی با آمادگی بالایی پای به این مسابقات خواهد گذاشت، تیم چهارم رنکینگ فیفا امیدوار است پس از کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های کوپا آمریکا بتواند در این تورنمنت هم مقام قهرمانی را به‌دست بیاورد.

کار راحت مسی و رفقا برای تاریخ سازی در قطر

این تیم پس از نایب قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴، در روسیه عملکرد مطلوبی نداشت. آنها در دور گروهی با کسب ۴ امتیاز به‌عنوان تیم دوم از گروه خود بالا آمدند و در مرحله حذفی هم در همان دور اول پس از شکست ۴ بر ۳ برابر فرانسه از دور مسابقات کنار رفتند.
حالا این کشور و مردمانش امیدوار هستند تا با دیگر تیم ملی خودشان را در جایگاه نخست رقابت‌های جام جهانی مشاهده کنند، اتفاقی که باید دید برای آلبی سلسته رخ می‌دهد یا خیر. آرژانتین در حال حاضر جدا از مسی، مهره‌های تاثیر گذار زیادی را در اختیار دارد که هر کدام می‌توانند مسیر قهرمانی را برای این تیم هموارتر کنند. این تیم در بازی اول خود از ساعت ۱۳:۳۰ در ورشگاه ملی لوسیل به مصاف عربستان خواهد رفت، در بازی دوم برابر مکزیک صف آرایی می‌کند و در نهایت سومین دیدار خود را برابر لهستان برگزار خواهد کرد.

حسرت آزتک ها در قطر به پایان می رسد؟!

تیم ملی مکزیک برای هفدهمین بار به رقابت‌های جام جهانی پای می‌گذارد، این کشور تا به حال عنوان قهرمانی مسابقات را به‌دست نیاورده، اما همیشه حریف سرسختی برای سایر رقبا بوده است.
حسرت بزرگ برای مکزیکی‌ها این است، که آنها در هر ۷ دوره قبلی جام جهانی حضور داشته‌اند، اما موفق به حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی نشده‌اند. مکزیکی‌ها آخرین بار در جام جهانی ۱۹۸۶ که به میزبانی خود این کشور برگزار شد توانستند در مرحله یک‌چهارم نهایی حضور پیدا کنند.
این کشور در مرحله مقدماتی توانست با کسب ۲۸ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به کانادا به‌عنوان تیم دوم راهی جام جهانی شود، مکزیکی‌ها در ۷ بازی اخیر خودشان در تمامی رقابت‌ها شکست نخورده و در ۵ دیدار نیز گلی هم دریافت نکرده‌اند.

تیم نهم رنکینگ فیفا که ستارگانی چون رائول خیمنز، خسوس کرونا و هیروینگ لوزانو را در اختیار دارد، می‌تواند به مانند همیشه کار را برای هم‌گروهی‌های خود سخت کند، این تیم در ۱۰ دوره اخیری که در رقابت‌های جام جهانی حاضر بوده تنها یکبار در دور گروهی حذف شده است.
مکزیک در بازی اول خود برابر لهستان قرار می‌گیرد، در گام دوم به مصاف آرژانتین خواهد رفت و بازی آخر خود را برابر عربستان برگزار می‌کند.

لهستان نماینده قاره اروپا در گروه سوم برای صعود کار دشواری را پیش رو خواهد داشت، این تیم برای نهمین بار در این تورنمنت حاضر می‌شود. لهستان در سه دور قبلی جام جهانی تنها در روسیه حاضر بوده و در آنجا هم با کسب ۳ امتیاز و کسب عنوان چهارمی از دور گروهی کنار رفت.
این کشور در رتبه بیست و ششم رنکینگ فیفا جای دارد و به دنبال راهی برای طلسم شکنی است، لهستان در ۳ دوره قبلی که در جام جهانی حضور داشته موفق به صعود از مرحله گروهی نشده، حالا آنها باید تلاش کنند تا به این طلسم پایان دهند و از مرحله گروهی به دور حذفی راه پیدا کنند.

لهستان در طول دوران حضور خود در جم جهانی دو بار عنوان سومی این مسابقات را کسب کرده، آنها یک‌بار در سال ۱۹۷۴ و یک‌بار هم در سال ۱۹۸۲ موفق شدند عنوان سومی این تورنمنت را به‌دست بیاورند. این تیم آخرین بار سال ۱۹۸۶ موفق شد از مرحله گروهی صعود کند، اما در مرحله حذفی مقابل برزیل با نتیجه چهار بر صفر مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت. لهستان در مرحله پلی‌آف پس از حذف روسیه از مسابقات، مقابل سوئد قرار گرفت و با برتری دو بر صفر برابر این کشور جواز حضور در جام جهانی قطر را به‌دست آورد.

این تورنمنت شاید آخرین تجربه رابرت لواندوفسکی در جام جهانی باشد، که بی‌شک تلاش می‌کند تا با عملکرد مطلوبی قطر را ترک کند. لهستان جدا از لواندوفسکی بازیکنان کلیدی دیگری را نیز در اختیار دارد، بازیکنانی نظیر زیلینسکی، کرچوویاک، پیاتک، شزنی و متی کش.
لهستان در بازی اول خود به مصاف مکزیک می‌رود، در دیدار دوم مقابل عربستان قرار می‌گیرد و در بازی پایانی باید رو در روی آرژانتین بایستد.

عربستان با یک نمایش خیره کننده در مرحله مقدماتی موفق شد برای ششمین بار به آوردگاه جهانی راه پیدا کند.
این تیم در مرحله مقدماتی با کسب ۲۳ امتیاز و قبول تنها یک شکست جواز حضور در جام جهانی قطر را پیدا کردند، اوضاع عربستانی‌ها در حال حاضر خوب است و قطعاً حریف آسانی برای هم‌گروهی‌های خود نخواهند بود. آنها بی‌شک تلاش می‌کنند تا با قدرت نمایی خودی در قطر نشان دهند و بتوانند از دور گروهی مسابقات راهی مرحله حذفی شوند.
تیم چهل و نهم رنکینگ فیفا ۱۲ بازی از ۱۸ دیدار اخیر خود در تمامی رقابت‌ها را با پیروزی پشت سر گذاشته، عربستان یک‌بار موفق به صعود از مرحله گروهی شده است، این تیم در سال ۱۹۹۴ توانست به مرحله حذفی رقابت‌های جام جهانی راه پیدا کند. اما در دوره‌های بعدی در همان مرحله گروهی حذف شد.
عربستان در سه دور قبلی جام جهانی، تنها در روسیه حضور داشته است. آنها در جام جهانی روسیه با کسب ۳ امتیاز در گروه سوم شدند و از صعود به دور بعدی رقابت‌ها بازماندند. سعودی‌ها بازیکنان با قابلیتی را در ترکیب خود مشاهده می‌کنند، بازیکنانی نظیر یاسر الشهرانی، سلمان الفرج، سالم الدوساری، محمد کانو، صالح الشِهری و … که از پختگی بالایی برخوردار هستند و می‌توانند در این جام کمک زیادی را به کشور خود کنند. این تیم در بازی اول رو در روی آرژانتین قرار می‌گیرد، دیدار دوم خود را برابر لهستان برگزار می‌کند و در بازی پایانی به مصاف مکزیک می‌رود.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید