وعده جالب ساپینتو که سریع عملیاتی شد / حرف مرد پرتقالی به حقیقت پیوست

به گزارش ساناپرس، حاشیه‌های سرمربی تیم استقلال در فصل جاری لیگ برتر به تنهایی با اندازه حاشیه‌های تیم بزرگ استقلال برابری می‌کند.

استقلال با یک سرمربی جدید به کرمان رفته بود!/ همه چیز در این قهرمانی استقلال تفاوت داشت. ریکاردو ساپینتو سرمربی ۵۰ ساله استقلال پیش از نشستن روی نیمکت این تیم به عنوان یک مربی پر سر و صدا، هیجانی و کسی که عادت دارد با داوران جر و بحث کند شناخته می‌شد.

انتشار ویدیوهای حرکات او و رفتارهایش با داوران در لیگ‌های اروپایی این ذهنیت را برای اهالی فوتبال کشورمان ایجاد کرده بود که با حضور او باید هر هفته شاهد اتفاقات عجیب و غریب در محوطه فنی تیم استقلال باشیم که اتفاقا اینطور هم شد.

این پیش بینی خیلی زود و در هفته دوم رقابتها محقق شد! جایی که استقلال در انزلی مقابل ملوان به میدان رفته بود و پس از دریافت گل از تیم میزبان ساپینتو وقتی متوجه شادی گروه امداد از گلزنی تیم میزبان شد، با لگد زدن به برانکارد گروه هلال احمر طوری خبرساز شد که رسانه‌های پرتغالی هم درباره‌اش گزارش نوشتند!

سرمربی استقلال پس از آن دیدار ضمن جریمه ۱۵۰ میلیون تومانی اخطار جدی از سوی کمیته انضباطی دریافت کرد گرچه محروم نشد. اما این تازه شروع رفتارهای عجیب و غریب سرمربی پرتغالی استقلال بود.

او در حاشیه بازی با مس کرمان، نفت مسجدسلیمان، پیکان و به ویژه نساجی هم خبرساز شد. او در دیدار هفته ششم مقابل نساجی به علت جر و بحثی که با جواد منافی (مربی نساجی) انجام داد نزدیک بود با او دست به یقه شود که توسط بیژن طاهری و بهزاد غلامپور مهار شد تا مبادا به سمت نیمکت تیم نساجی نرود و با عوامل تیم مازندرانی درگیر نشود!

اما این استارت اتفاقات بزرگتر در سیرجان بود. در هفته هفتم و پس از اعلام ضربه پنالتی برای استقلال در اواخر بازی ساپینتو با دیدن کارت قرمز داور مقابل خودش به سمت او حمله‌ور شد و ماجراهای مربوط به محرومیتش از دو دیدار استقلال (علاوه بر محرومیت با کارت قرمز) و جریمه ۴۰۰ میلیونی هم به کارنامه فوتبالی‌اش در لیگ برتر ایران اضافه شد.

با این وجود ظاهراً دوری ساپینتو در هفته‌های هشتم، نهم و دهم از مسابقات استقلال و نشستن روی سکوها باعث شد این مربی تا حد زیادی مراقب رفتارش باشد و در دیدار مقابل هوادار با آرامش بیشتری در محوطه فنی ورزشگاه دستگردی حضور پیدا کند.

اما آنچه باعث تفاوت بزرگ ریکاردو ساپینتو با سرمربی هیجانی هفته‌های قبل شد این بود که این سرمربی پرتغالی در حاشیه بازی سوپرجام، کت و شلوار پوشید، بسیار متین و آرام در محوطه فنی تیمش ایستاد و از ابتدا تا انتها هیچ تنشی نه با داور و نه با کادر فنی تیم مقابل از خودش بروز داد تا یک ساپینتوی متفاوت را به اهالی فوتبال کشورمان نشان بدهد. این در حالی بود که پیش از مسابقه استقلال و نساجی پیش بینی می‌شد با توجه به تنش‌های به وجود آمده در هفته ششم (بین نیمکت نساجی و استقلال) بار دیگر اتفاقات روز نوزدهم شهریور ماه بین او و منافی تکرار شود اما ساپینتو در کمال آرامش ۹۰ دقیقه تیمش را هدایت کرد و در نهایت جام را در حالی با افتخار بالای سر برد که به نظر می‌رسید استقلال با یک سرمربی جدید به کرمان رفته است. با وجود شادی نکردن اعضای تیم استقلال در کرمان پس از قهرمانی به نظر می‌رسید علاوه بر رفتارهای سرمربی این تیم همه چیز در این قهرمانی متفاوت با همیشه بود.

اخبارورزش
پربازدیدساپینتو
 

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی