منتظر دومین ماه خونی در چند روز آینده باشید

دومین ماه گرفتگی کامل سال ۲۰۲۲، به مدت ۸۵ دقیقه در ۸ نوامبر ۲۰۲۲ یعنی ۶ روز دیگر به رنگ مسی متمایل به قرمز تبدیل رخ خواهد داد، اگرچه آنچه در این رویداد ایمن با چشم غیرمسلح خواهید دید به موقعیت شما در این سیاره بستگی دارد.

این پدیده که در زبان عامیانه ماه خونی نامیده می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که ماه کامل به سمت سایه عمیق زمین حرکت کرده و تنها نوری را دریافت می‌کند که ابتدا توسط جو زمین فیلتر شده است؛ آمریکا و بخش‌هایی از آمریکای جنوبی، آسیا، استرالیا، نیوزلند، آسیای جنوبی و مرکزی و روسیه میزبان این ماه گرفتگی خواهند بود. این یک رویداد جهانی است که به طور همزمان برای همه ناظران اتفاق می‌افتد، اما زمان محلی به مکان شما بستگی دارد.

در طول کل رویداد، مشاهده سیاره هفتم اورانوس نزدیک به ماه گرفتگی نیز امکان پذیر خواهد بود. در بخش‌هایی از آسیا از جمله هنگ کنگ اورانوس برای مدت کوتاهی در پشت ماه پنهان می‌شود.

این دومین و آخرین ماه گرفتگی در سال ۲۰۲۲ خواهد بود. آخرین ماه گرفتگی در ۱۶ می ۲۰۲۲ رخ داد. همچنین دو ماه گرفتگی در سال ۲۰۲۳ وجود خواهد داشت، اگرچه آن‌ها تقریبا آنچنان تماشایی و چشمگیر نیستند. اولین مورد در ۵ تا ۶ مه ۲۰۲۳ یک ماه گرفتگی نیمه شبه ضعیف است که از جنوب و شرق اروپا، قطب جنوب، بیشتر آسیا، استرالیا، آفریقا و همچنین اقیانوس آرام، هند و اقیانوس اطلس قابل مشاهده است.

دومین ماه گرفتگی جزئی در ۲۸ تا ۲۹ اکتبر ۲۰۲۳ خواهد بود که حداقل بخشی از آن از اروپا، آسیا، استرالیا، آفریقا، آمریکای شمالی، شمال و شرق آمریکای جنوبی، قطب شمال، قطب جنوب و اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس و هند قابل مشاهده است./اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید