ساپینتو به سیم آخر زد/ حمله سرمربی استقلال به داور/مصاحبه کامل

به گزارش ساناپرس، سرمربی تیم فوتبال استقلال درخصوص اشتباهات داوران گفت: لایق این هستیم که در بازی‌ها صداقت را ببینیم، از داوران می‌پرسم که چرا اشتباهات بزرگ را در مقابل ما رقم می‌زنند.

ساپینتو: چرا فقط در بازی‌های ما داوران اشتباهات بزرگ می‌کنندبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از دیدار مقابل هوادار اظهار داشت: قبل از اینکه در مورد بازی فردا صحبت کنم، در مورد اتفاقاتی که برایم افتاد و جریمه شدم ناراحت هستم. لایق آن نبودم و واقعا نمی‌فهمم. از این رای واقعا مایوس شدم. صادق و جدی نبودند.

گفتند جریمه نمی‌شوید، ولی محرومیت دادند

وی افزود: توافق کردیم که ۵ دقیقه صحبت کنیم. رفتیم و صحنه‌هایی را که دیدیم چیزی در آن‌ها نبود. بیشتر از وقت معمول هم ماندیم. جو دوستانه بود و تاکید کردند که کاری نکردم. گفتن جریمه نمی‌شوید، اما جریمه و محرومیت دادند. می‌خواهم بدانم وقتی رفتیم بیرون چه اتفاقی افتاد؟ از من هم خواستند وقتی بیرون رفتم صحبت نکنم. باعث شگفتی من شد. اگر روزی کاری کنم فکر کنم ده جلسه محروم می‌کنند. این ناامیدی بود که خواستم با شما در موردش صحبت کنم. وقتی روی یک نفر دست می‌گذارند تاثیر برای همه است.

لایق این هستیم که از داوران صداقت ببینیم

ساپینتو گفت: موضوع دوم داوران است. تا کجا می‌خواهند این رفتار را داشته باشند؟ کی می‌خواهند صادق باشند؟ هر بازی از ما امتیاز می‌گیرند. لایق این هستیم که در بازی‌ها صداقت را ببینیم. دوباره می‌خواهم از داوران بپرسم که چرا اشتباهات بزرگ را در مقابل رقم می‌زنند؟ وقتی به استقلال آمدم، به هواداران قول دادم که سه قهرمانی برایشان بیاورم، چون تیم بزرگی مانند استقلال، سپاهان و پرسپولیس احترامی از سوی داوران دارند. نمی‌خواهم کار خارق العاده‌ای کنند. فقط صداقت داشته باشند. تا به حال احترامی بابت برتری ما ندیدم.

اگر پنالتی‌هایمان را می‌گرفتند، اکنون شکاف بزرگی در لیگ بود

سرمربی استقلال ادامه داد: اگر با ما صادق بودند ۶ امتیاز جلوتر بودیم. این لیگ خیلی سخت است. همه تیم‌ها قوی و خوب هستند. اگر از این امتیازات استفاده نکنیم، کار خیلی سخت می‌شود. این حقیقت است. اگر پنالتی‌ها را برایمان می‌گرفتند شکاف بزرگی در لیگ ایجاد می‌شد. تیم‌های دیگر هم می‌توانند در خصوص مشکلات خودشان صحبت کنند، ولی من در مورد تیم خودم صحبت می‌کنم و به همه احترام می‌گذارم.

ما در ایران ۴ ورزشگاه سمبلیک داریم

ساپینتو تصریح کرد: دو تا فینال تا آغاز جام جهانی داریم. یک فینال در برابر هوادار داریم و یک فینال دیگر مقابل نساجی. در مورد آن بازی نیز وقت داریم که بعدا صحبت کنیم، ولی اکنون یک موضوع رخ داده در ارتباط با سوپرجام که من اصلا آن را درک نمی‌کنم. ما اینجا ورزشگاه‌های بسیار خوبی داریم. من می‌گویم که آزادی نمی‌شود، چون بی‌طرف نیست و نمی‌توانیم آنجا بازی کنیم. ما استادیوم سپاهان را داریم که بسیار ورزشگاه خوبی است. همچنین ورزشگاه تیم فولاد را هم داریم. ۲ استادیوم دیگر نیز در مشهد و تبریز داریم. ما در ایران ۴ استایوم سمبلیک داریم.

بازی فینال باید در بهترین ورزشگاه‌ها برگزار شود

سرمربی استقلال ادامه داد: در حال حاضر ما هوادار هم در ورزشگاه نداریم که با این حساب می‌توان این مسابقه را در ورزشگاه آزادی برگزار کرد. حالا من قبول می‌کنم که ما نمی‌توانیم در آزادی بازی کنیم، ولی چرا جا‌های دیگر نه؟ من با تمام احترامی که برای تیم مس کرمان دارم، ولی به نظرم این یک بازی فینال است و بازی فینال باید در بهترین ورزشگاه و بهترین زمین چمن برگزار شود. من بازی‌های مس کرمان را دیده‌ام و می‌دانم زمین آن‌ها هموار نیست. آن زمین پر از چاله است.

در چنین زمینی استقلال بازنده خواهد بود

وی اظهار داشت: ما دوست داریم بازی باکیفیتی از خود به نمایش گذاریم و در چنین زمینی ما بازنده خواهیم بود و این اصلا منصفانه نیست. ما نمی‌توانیم در زمینی که پر از ناهمواری است بازی کنیم و این اصلا اتفاق خوبی نیست. نمی‌دانم این تصمیم را چه کسی گرفته است و این تصمیم کاملا علیه ما است. من امیدوارم که تا ۵ روز پس از بازی مقابل هوادار، روی زمین این ورزشگاه کار کنند. من می‌دانم که فدراسیون یک تیمی را برای ترمیم ورزشگاه مس فرستاده تا بهترین کیفیت ممکن ارائه شود. امیدوارم بازی با مس خوب دنبال شود نه اینکه یک جنگی داشتیم به خاطر اینکه کیفیت زمین چمن اصلا خوب نیست.

نمی‌توانم به هواداران قول بدهم، چون این اتفاقات اصلا نرمال نیست

ساپینتو گفت: همانطور که قول دادم به هواداران، ما برای پیروزی خواهیم جنگید. نمی‌توانم اکنون به هواداران هیچ قولی بدهم، زیرا ۶ امتیازی که از ما گرفتند اصلا اتفاق نرمال و طبیعی نیست. این تصمیمی که برای سوپرجام گرفتند هم اصلا تصمیم نرمالی نیست. ما در مقابل چند جبهه در حال جنگ هستیم. الان متوجه این شدم. آن‌ها هر چقدر بخواهند به ما ضربه بزنند ما بیشتر با هم متحد خواهیم شد. هر کسی در استقلال به جنگیدن ادامه خواهد داد و ما متحد خواهیم شد. امیدوارم در ادامه موضوعات طبیعی‌تری را مشاهده کنیم. ما فقط به دنبال تصمیمات نرمال هستیم. هم برای خودمان و هم برای تیم‌های دیگر، ولی اکنون این احساس به من دست نداده است.

هوادار ۳ مهاجم باکیفیت دارد

سرمربی استقلال خاطر نشان کرد: در خصوص بازی با هوادار باید بگویم که تیم خیلی خوبی است و مربی بسیار باتجربه‌ای دارد. در اول فصل با آن‌ها یک بازی دوستانه داشتیم که نسبت به آن زمان بسیار بهتر شدند. در ۳ بازی اخیر نتایج بسیار خوبی گرفتند و قبلا با سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی می‌کردند، ولی الان سیستمان با ۳-۴-۳ بازی می‌کنند. ۳ بازیکن در خط حمله دارند که باکیفیت هستند و سرعت بسیار بالایی دارند که باید مراقب آن‌ها باشیم. وینگر‌هایی خوبی دارند که خیلی خوب به باکس و محوطه می‌رسند. امیدوارم در مقابل هوادار به برتری برسیم. به برد نیاز داریم و امیدوارم داوران هم خوب قضاوت کنند و بدون هیچ اشتباهی سوت بزنند.

دوست دارم همه تیم‌ها مثل پرسپولیس و سپاهان بازی کنند

ساپینتو در خصوص اینکه این تیم مقابل حریفانی که بسته بازی می‌کنند به مشکل می‌خورد، گفت: متاسفم که این تیم‌ها با اصولی که ما برای قهرمانی کار می‌کنیم، بازی نمی‌کنند. دوست دارم آن‌ها مثل سپاهان و پرسپولیس بازی کنند، اما تا الان اینطور نبوده و باعث تاسف است. من تا به حال فوتبال خوب از آن‌ها ندیده ام.

اتوبوس پارک کردن به فوتبال ایران ضربه می‌زند

وی تصریح کرد: من به این شیوه که یکی دو اتوبوس پارک می‌کنند احترام می‌گذارم. این استراتژی آن‌ها است. من این را دوست ندارم. برای فوتبال ایران هم خوب نیست، اما احترام می‌گذارم. هر مربی ایده خودش را دارد. توقع دارم همین بازی که مقابل استقلال انجام می‌دهند را مقابل تیم‌های دیگر هم داشته باشند. مقابل پرسپولیس یا سپاهان این بازی را ندیده‌ام. آنطور که مقابل ما دفاع می‌کنند، مقابل تیم‌های دیگر دفاع نمی‌کنند.

باید روی تمام کنندگی تیم کار کنیم

ساپینتو گفت: اگر آن رفتاری که با ما دارند را ببینم حتی اگر دوست نداشته باشم هم احترام می‌گذارم، چون همان را برای دیگران هم انجام می‌دهند. حالا در آینده می‌بینیم مدلی که با ما کار می‌کنند را مقابل تیم‌های دیگر هم اجرا می‌کنند یا نه. باید سخت کار کنیم. کار سخت است. بعضی اوقات نمی‌توانید لحظات اول گل بزنید. داوران پنالتی‌ها را نمی‌گیرند، کار سخت می‌شود. باید در حمله کارآمدتر ظاهر شویم. باید تمام کنندگی را تقویت کنیم. روی این مساله در حال کار هستیم.

سعی داریم به مهاجمان اعتماد به نفس بدهیم که گل بزنند

سرمربی استقلال در مورد اینکه اول فصل اعلام کرد که تعدد مهاجمان یک مشکل شیرین است، اما الان مهاجمان استقلال زیاد گل نمی‌زنند، اظهار داشت: روی این موضوع کار می‌کنیم. به آن‌ها در هر بازی اعتماد به نفس می‌دهیم که گل بزنند. به بعضی بازیکنان فرصت دادم. به ارسلان مطهری هم که زیاد بازی نکرده بود فرصت دادم. آرمان رمضانی هم مصدوم است. سعی می‌کنیم مهاجمان را تقویت کنیم و به آن‌ها اعتماد به نفس بدهیم که کمک کنند و گل بزنند.

مطهری مخلوطی از سجاد و پیمان است

وی ادامه داد: با وجود اینکه سجاد شهباززاده شماره ۹ نیست که بیاید کار را تمام کند یا پیمان بابایی که مهاجم در باکس نیست. او سریع است و در عمق و فضای پشت، توپ می‌خواهد. ارسلان مطهری مخلوطی از این بازیکنان است. فقط آرمان رمضانی شماره ۹ است که داخل محوطه جریمه و نزدیک تمام کردن باشد. سعی می‌کنیم با همه کار کنیم. آن‌ها هم سخت تلاش می‌کنند. من هم به آن‌ها اعتقاد دارم و امیدوارم که بتوانند به تیم کمک کنند.

نباید اجازه دهم که سرمربیان دیگر مرا تحریک کنند

ساپینتو در مورد اینکه پس از محرومیت، اخلاق و رفتارش چقدر تغییر کرده است، گفت: الان برای تحریکاتی که انجام می‌شود آماده‌تر هستم. مشکلاتی با مربیان تیم‌های دیگر داشتم که مسلما باید بیشتر دقت کنم. نباید اجازه بدهم من را تحریک کنند. حتی اوقاتی که احساساتی می‌شوم همیشه روی بازی تمرکز می‌کنم. بعضی اوقات ممکن است حرکات دست انجام بدهم یا احساساتی‌تر شوم، ولی همیشه تمرکز دارم. سعی می‌کنم به این شرایط بیشتر توجه کنم و دقت داشته باشم.

با کی‌روش هر گونه همکاری خواهم داشت

سرمربی استقلال در مورد حضور بازیکنان این تیم در اردوی تیم ملی و همکاری با کارلوس کی‌روش با توجه به بازی سوپرجام، عنوان کرد: با سرمربی تیم ملی همه گونه همکاری خواهم داشت. در هر موضوعی که نیاز داشته باشد.

زواری و رمضانی نیازمند زمان برای بازگشت هستند

ساپینتو در مورد مصدومان استقلال و وضعیت ابوالفضل جلالی و محمد محبی، گفت: همه چیز برای فردا خوب و عالی است. فقط زواری و آرمان رمضانی نیاز دارند فرآیند لازم را تمام کنند. بقیه صددرصد آماده هستند.

فرقی بین سمت چپ و راست استقلال وجود ندارد

وی در خصوص اینکه جناح چپ استقلال مانند جناح راست این تیم در حمله کارایی ندارد، عنوان کرد: من با کل تیم خوشحال هستم. بعضی اوقات یکی خوب و یکی بد است. یکی سرحال‌تر است و یکی سرحال نیست. بعضی بازی‌ها از راست بازی می‌کنیم و در بعضی از جناح چپ. مسلما همه دوست دارند همیشه خوب بازی کنند. همه بازی‌ها را در آخر دیده‌ام و کیفیت تیم در میانه، راست و چپ عالی است. فقط روی تمام کنندگی باید کار کنیم.

 
مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید