اولین واکنش علیرضا دبیر به دوپینگ غلامی کشتی گیر جوان! / دوسال محرومش می کنم!

به گزارش گزارش ساناپرس، رییس فدراسیون کشتی گفت : اشتباهی که غلامی انجام داده قابل بخشش نیست و قهرمانی را از ایران گرفت، بدون شک 2 سال او را محروم می کنم. علیرضا دبیر در مراسم تجلیل از مدال آوران بلگراد اظهار داشت: من نمی خواستم صحبت کنم به دلیل گافی که کشتی گیر امید ایران سجاد غلامی داده است عصبانی هستم. چرا که او با گافی که داده است قهرمانی را از ایران گرفت. این کشتی گیر بار اولش نیست و ممکن است فدراسیون جهانی او را محروم کند. اگر فدراسیون جهانی هم محروم نکند، من او را 2 سال محروم می‌کنم.

وی افزود: ما هیچ سالی چنین تیمی نداشتیم از سال 2012 به بعد نداشتیم تیم ملی کشتی آزاد امید کشورمان 7 مدال کسب کرده است. سال 98 که فدراسیون را تحویل گرفتم کشتی آزاد ایران در رتبه 11 قرار داشت و امروز در این جایگاه قرار دارد. امروز گافی که کشتی‌گیر کرجی داده، اصلا قابل بخشش نیست چرا که امروز به دروغ رفته و به کادر پزشکی در مسابقات گفته درستکار و کاوه گفته اند باید سرم بزنم. این چندمین بار است که این کشتی گیر گاف می‌دهد و من با کسی تعارف ندارم و 2 سال بدون شک او را محروم خواهم کرد.

دبیر درباره تصمیمی که گرفته است تصریح کرد: به دلیل اینکه باعث شده پرچم ایران امروز به عنوان قهرمان بالا نرود این تصمیم را گرفتم. می‌توانستیم مانند کشتی فرنگی قهرمان شویم اما به دلیل سهل‌انگاری این کشتی‌گیر همه چیز بهم خورد. اتحادیه جهانی کشتی با هیچ‌کس تعارف ندارد و طبق قوانین هر کشتی‌گیری که بدون اطلاع، سوزنی وارد بدنش شود دوپینگی محسوب می شود. در این شرایط بحرانی نمی‌توان حق را از باطل جدا کرد و باید امروز ما تسکین جامعه می شدیم و اینقدر ناراحت بودم از این موضوع که کشتی 3 وزن دیگر را دنبال نکردم که ببینم چه شده است.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص کشتی‌گیران عنوان کرد: امروز کشتی گیران بزرگسالان در این مراسم حضور دارند من به این ورزشکاران هم گفته‌ام مهم مدال المپیک است، فرقی نمی‌کند چه رنگی باشد. هر رنگی داشته باشد برای من با ارزش است. کشتی‌گیران بدانند 21 ماه تا المپیک فرصت باقی است و با یک چشم بهم زدن می‌گذرد و در المپیک باید تلاش کنند تا به مدال طلا برسند.

وی افزود: بزرگترین افتخاری که برای یک ورزشکار وجود دارد رسیدن به المپیک است و بالاتر از این برای ورزشکار اصلاً وجود ندارد. مدال طلای المپیک را به کشتی‌گیری می‌دهند که 6 دانگ باشد. کشتی‌گیر باید همیشه تمرکز داشته باشد تا مدال را از دست ندهد باید بداند یک اشتباه باعث می‌شود تا مدال را از دست بدهد. کشتی‌گیرانی مانند غلامرضا تختی، موحد، حسن یزدانی، گرایی، سوریان و خادم 6 دانگ بودند که مدال المپیک گرفته‌اند و نوش جانشان حق خود را گرفتند امیدوارم در ادامه هم کشتی‌گیران دیگر هم بتوانند به این مسیر برسند.

دبیر خاطر نشان کرد: امروز پولی که برای کشتی گیران خرج می شود پول بیت‌المال است. پولی که از فروش نفت و مالیات به دست می‌آید را در اختیار ما می‌گذارند و قرار نیست هرجوری دلمان می‌خواهد عمل کنیم و پارتی بازی کنیم. از خدای خودم شرمنده هستم که چنین گافی را امشب دادند تا این قهرمانی به راحتی از چنگ کشورمان در بیاید.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید