فتح الله زاده بمب نقل و انتقالات را ترکاند / مسی به استقلال می پیوندد/ حاجی مذاکره کرد!

به گزارش ساناپرس، سال گذشته بود که فتح الله زاده در پاسخ به این سوال که حسن روشن هفته قبل اعلام کرد که بازی های استقلال را دنبال نمی کند آیا شما بازی های استقلال را دنبال می کنید گفت: حسن روشن از اسطوره های باشگاه استقلال هستند و حتما دلیل نگاه نکردن بازی های استقلال از جانب ایشان ناراحت شدن از نتایج و نحوه بازی استقلال است که من به او حق می دهم اما من به شخصه استقلالی هستم و چه اول شود چه آخر من دوستدار این تیم هستم و بازی ها را دنبال می کنم البته که من هم زیاد راضی نیستم و ناراحت می شوم و هرچه که به ذهنم برسد با محمود فکری منتقل می کنم.

تیم های بزرگ وقتی حاشیه برایشان درست می شود این حواشی تبدیل به طوفان می شود و باید مراقب باشند تیم های استقلال و پرسپولیس به حاشیه نروند چون جمع کردن آن ها سخت و دشوار است.

مدیرعامل سابق آبی های پایتخت در خصوص اینکه استقلال با محمود فکری میتواند موفق باشد یا خیر عنوان کرد: استراماچونی وقتی به استقلال آمد ما هیچیک از بازیکنان را نمیشناختیم و همه اذعان داشتند که تیم خوبی بسته نشده است اما استراماچونی بجاب پرداختن به حواشی تمام تمرکز خود را بر روی تیم گذاشت و نتیجه اش را هم همه دیدیم، و از مهدی قائدی همه دیدند که چه ستاره ای ساخت. مربی فوتبال مثل کارگردان سینما است اگر کارگردان از یک بازیگر بازی خوبی بگیرد همه او را تحسین می کنند و این مقوله در فوتبال نیز صدق می کند و بستگی به سرمربی دارد که از بازیکن چگونه بازی بگیرد.

محمود فکری در شرایط بد به استقلال آمده است و تیم همدل نیست و در باشگاه استقلال همه باهم همدل نیستند و دلیل آن این است که آدم هایی که یک سری اختیار دارند یا اجازه نمی دهند از اختیاراتشان استفاده کنند یا نمی توانند استفاده کنند.

شما دیدید که دو هفته قبل سه تن از اعضای هییت مدیره استقلال گفتند اگر فلان کس انتخاب شود ما استعفا می دهیم آیا شما استعفایی دیدید؟ کدام یک ار آن ها استعفا داد؟

فتح الله زاده در خصوص اینکه گفته می شود وزیر مخالف انتخاب مددی به عنوان مدیر عامل بوده است و او با فشار علی نژاد به این سمت رسیده است که تعجب بزرگان استقلال را هم نیز در پی داشته است پاسخ داد: من ۶ سال به دور از استقلال بودم و تلاش کردم که وقتی به استقلال برگردم که بتوانم ستاره ی سوم را برای استقلال به ارمغان بیاورم، بعد از ۶ سال که برگشتم دیدم اصلا اوضاع مساعد نیست ، یعنی من نمی توانم افرادم را خودم انتخاب کنم، در حالی که جواب هوادار را من باید می دادم و به این نتیجه رسیدم که اینجا جای من نیست.

و آدم های اطراف وزارت خانه ، ای کاش آدم های سطح بالایی بودند، جالب است آدم های معمولی وزارت ورزش از من انتظار داشتند که افراد خودشان را به من تحمیل کنند، ومن حرف آن ها را گوش نکردم تا اینکه دیدم زورم به آن ها نمیرسد و به هر قیمتی حاضر به ماندن و مدیرعاملی در استقلال نشدم. من که تصمیم گیرنده در باشگاه نبودم و با حکمی من را انتخاب و با حکمی من را برکنار می کردند.

آن کسی که این اختیارات را به یک فرد می دهد مقصر است، آن یک فرد در سطح وزیر و معاون وزیر نبوده بلکه بالاتر از این ها بوده است، و این نکته را یادآور شوم وقتی رییس جمهور کسی را به عنوان وزیر انتخاب می کند نمی شود دوتا تیم را که باهم رقیب هستند، یک رقیب را به عنوان وزیر برگزیند و عملا تیم مقابل نتواند کاری از پیش بردارد.

و این کار اشتباه است که تمام اختیارات و مالکیت دو تیم را به یک شخص و به یک وزارت خانه دهند، الان این خلاف قانون است که یک نفر رییس مجمع دو باشگاه باشد، بهتر بود یکی از تیم ها را به یک وزیر دیگری میسپردند آیا اشکالی بوجود می آمد؟

مثلا اگر الان پرسپولیس را به دست آذری جهرمی بدهند که انقدر پرسپولیسی است می تواند تیم را اداره کند و مشکلی نیز پیش نمی آید، و ما نمی توانیم سرنوشت دو تیم را به یک نفر دهیم که احیانا تعلقات رنگی هم داشته باشند.

فتح اله زاده در پاسخ به اینکه در حال حاضر مددی این توانایی را دارد امورات باشگاه استقلال را بگذراند یا خیر گفت: با توجه به اینکه اختیار انتخاب مدیر عامل با هییت مدیره است آیا هییت مدیره تشخیص نمی دهد که این فرد می تواند یا نمی تواند؟ اگر نمی تواند چرا انتخابش کردند؟ مشکل بزرگ اینجاست که مدیرعامل استقلال را هییت مدیره انتخاب نکرده است، و او را معاون وزیر پیشنهاد داده است و آن ها مجبور شده اند که آن حکم را بپذیرند و چون از روی اجبار حکم را پذیرفته اند پس طبیعتا همسو نیستند.

و خود احمد مددی برای این سطح از مدیریت باشگاه استقلال ضعف دارد و این موضوع را هم اضافه کنید که هییت مدیره با او مخالف باشند و ببینید که چه اتفاقی می افتد و با این فرمانی که استقلال در پیش گرفته است سخت بتواند امسال مقام خوبی را کسب کند.

فتح اله زاده در خصوص پنهان شدن مدیران باشگاه استقلال از جمله احمد سعادتمند پشت اسم استراماچونی و وعده وعیدهای مدیران برای راضی نگه داشتن هواداران و حتی در برهه ای خود شما وده دادید که لیونل مسی را به استقلال خواهم آورد ادامه داد: من به شوخی گفتم مسی را به استقلال می آورم و اگر در سن ۴۷ سالگی مسی من در استقلال باشم این کار را خواهم کرد، مگرنه ژاوی و بازیکنان بزرگ دیگری به قطر آمدند و بازی کردند و بازیکنانی که به این سن میرسند آوردنشان مشکلی ندارد.

و در خصوص استراماچونی هم اعلام کردم اگر نتوانم استرا را به استقلال برگردانم میروم و چون نتوانستم او را برگردانم از استقلال رفتم، با اینکه علاقه داشتم در استقلال بمانم.

من هروقت مدیرعامل باشگاه استقلال شدم بدهی های انباشته وجود داشته و این مشکل باشگاه بزرگ استقلال نیست، و استقلال با تمام امکانات موجود به لحاظ درامدزایی مشکل آنچنانی ندارد و پول خوبی دارد به باشگاه تزریق می شود و از روزی که من از باشگاه جدا شدم تا به امروز چیزی در حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد پول وارد باشگاه شده است و هرکسی هم که بگوید همچین پولی نیامده بیاد تا من به او ثابت کنم بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به باشگاه استقلال پول تزریق شده است، و ما ۲۰۰ میلیارد پول را بدون دلیل دور ریخته ایم مثلا بازیکنی مثل بویان با دو دقیقه بازی کردن کلی پول گرفته است.

و من معتقدم اگر شفر آن سال در ایران می ماند استقلال قهرمان می شد اما بی جهت او را بیرون کردیم و چیزی در حدود ۲۰ میلیارد پول مفت باید به او پرداخت کنیم.

در حالی که زمان مدیریت من به جباروف و ساموئل بدهی داشتیم و بازی کرده بودند و زحمت کشیده بودند و استقلال از وجودشان بهره برده است.

الان احمد مددی اگر همکاری هییت مدیره را نداشته باشد اگر ضعیف باشد ضعیف تر می شود، اگر ایشان با تبصره می توانست نمره ۱۱ بگیرد الان با این عدم همکاری ممکن است ۹ بگیرد و تجدید شود.

علی فتح الله زاده در پایان در پاسخ به اینکه اگر استقلال با مددی به بن بست بخورد و وزارت ورزش از شما درخواست کند به استقلال برگردید شما برمیگردید به رادیو ایران گفت: من یک استقلالی هستم و هرموقع از من بخواهند برمیگردم، اما به این شرط که من را غرق نکنند اینکه من را دعوت کنند و بگویند برویم در دریا شنا کنیم ولی به محض اینکه رفتیم در آب وزنه های صد کیلویی به من وصل کنند که من غرق شوم که حتی اگر جلیقه نجات هم داشته باشی با آن هم غرق خواهی شد.

فتح اله زاده در خصوص پنهان شدن مدیران باشگاه استقلال از جمله احمد سعادتمند پشت اسم استراماچونی و وعده وعیدهای مدیران برای راضی نگه داشتن هواداران و حتی در برهه ای خود شما وده دادید که لیونل مسی را به استقلال خواهم آورد ادامه داد: من به شوخی گفتم مسی را به استقلال می آورم و اگر در سن ۴۷ سالگی مسی من در استقلال باشم این کار را خواهم کرد، مگرنه ژاوی و بازیکنان بزرگ دیگری به قطر آمدند و بازی کردند و بازیکنانی که به این سن میرسند آوردنشان مشکلی ندارد.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید