خبر مهم اول صبح برای معلمان / پرداخت ۷ تا ۱۵میلیون تومان به حساب همه معلمان

به گزارش ساناپرس؛ سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مسئولان آموزشی و پرورشی و بهداشتی مازندران در آمل افزود: نگرانی معلمان مهرآفرین برای رد شدن در آزمون استخدامی بی‌مورد است.

رضا حاجی‌پور ادامه داد: بر اساس تفاهم مجلس شورای اسلامی با سازمان امور استخدامی این آزمون فقط برای طی شدن مراحل قانونی دریافت کد استخدامی است و تمامی ۷۵هزار معلم مهرآفرین به‌طور حتم کد را دریافت خواهند کرد.

حاجی‌پور همچنین درباره محرومیت معلمان مهرآفرین از رتبه‌بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی منوط به داشتن کد استخدامی است و این دسته از معلمان پس از دریافت کد استخدامی برابر با دیگر معلمان از حقوق و مزایای قانون رتبه‌بندی بهره‌مند خواهند شد.
تامین اعتبار قانون رتبه‌بندی

وی همچنین درباره تامین اعتبار قانون رتبه‌بندی معلمان بیان کرد: بخش قابل توجهی از بودجه طرح رتبه‌بندی با میزان ۵۰هزار میلیارد تومان تامین و ابلاغ شد که به تمامی معلمان بین ۷ تا ۱۵میلیون تومان علی‌الحساب به حساب‌های آنان واریز شد.

به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، باقی اعتبارات نیز به‌زودی تامین می‌شود زیرا از این پس رتبه‌بندی معلمان و دریافتی آنان بر اساس رتبه‌بندی قانون است و تکلیفی بر عهده دولت خواهد بود که به‌طور کامل آن را اجرا کند.

رضا حاجی‌پور تاکید کرد: مجلس و دولت در کنار معلمان هستند و البته هیچکس از محدودیت‌های اعتباری بی‌خبر نیست و باید به دولت فرصت داد تا به‌طور کامل این قانون را اجرا کند.

حاجی‌پور گفت: قانون رتبه‌بندی معلمان دامنه گسترده‌ای دارد و تحول بزرگ در نظام آموزشی کشور پس از یک‌صد سال رقم زد که به‌طور طبیعی نباید انتظار داشت طی چند روز اجرایی شود، اما دولت به‌طور جدی در حال اجرای آن است و مجلس نیز بر این مسئله نظارت دارد.

اخبارجامعه