تکلیف نحوه پرداخت یارانه تا پایان سال اعلام شد / برنامه جدید دولت

به گزارش ساناپرس؛ محسن زنگنه با اشاره به سرنوشت ایجاد کالابرگ در کشور بیان کرد: ما موضوع کالابرگ را بدین هدف در بودجه سالیانه گنجاندیم که این موضوع صرف تامین کالای اساسی مردم شود.

وی تاکید کرد: ما در قانون فوق قید کردیم که دولت باید با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالای اساسی مابه التفاوت آن در شهریور ۱۴۰۰ را لحاظ کرده و در زمان فعلی به مردم پرداخت کند تا فشاری بر معیشت مردم وارد نشود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در این قانون قید کردیم که دولت می تواند یا به صورت کالابرگ و یا هر وسیله ای دیگری که می داند، آن را عملیاتی کند.

زنگنه بیان کرد: اگر ایجاد کالابرگ از همان ابتدای امر عملیاتی می شد،یعنی از همان ابتدا که ارز۴۲۰۰ تومانی حذف می شد، ما این کالابرگ را پیش تر در اختیار مردم قرار می دادیم، می شد درباره کالابرگ صحبت کرد.

وی تاکید کرد: اما بعد از اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی یکباره حذف شد و این قضیه از ارد و نان هم آغاز شد، این مسئله بخشی از تورم قبلی را افزایش داد و بعد هم دولت تصمیم گرفت آن مبلغ یارانه و کالابرگ را به صورت سی صد الی چهارصد هزار تومان به خانواده ها پرداخت کند.

وی با بیان اینکه مردم دیگر روی رقم این یارانه حساب باز کرده اند، بیان کرد: بسیاری از مردم یارانه دریافتی را صرف کالاهای اساسی، آموزش، ایاب و ذهاب خود می کنند و به نوعی روی آن برنامه ریزی کرده اند بنابراین درحال حاضر حذف این رقم و تبدیل آن به کالابرگ دیگر اثری ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: بنابراین ایجاد کالابرگ در دولت منتفی شده است و در مجلس هم دیگر کسی به دنبال ایجاد کالابرگ نیست و این مسئله خلاف قانون هم نیست.

این نماینده مجلس بیان کرد: فقط در یک صورت اگر دولت بخواهد یک بسته معیشتی جدیدیعنی اضافه بر این رقم چهارصد هزارتومان به گروه هایی بدهد می تواند کالابرگی منتشر کند اما اینکه یارانه نقدی حذف شود و ما ان را تبدیل به کالابرگ کنیم تقریبا در سال ۱۴۰۱ منتفی است.

وی تاکید کرد: بنابراین پرداخت یارانه به صورت نقدی تا پایان سال پیش خواهد رفت و باید دید دولت در لایحه ۱۴۰۲ چه تصمیصمی خواهد گرفت.

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی