خبر مهم برای معلمان / افزایش حقوق ۸۵۰ هزار معلم تایید شد

به گزارش ساناپرس؛ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: تاکنون مدارک و مستندات نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر فرهنگی در سامانه رتبه بندی معلمان مورد بررسی و تأیید قرار گرفته است.

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، مشمولان قانون رتبه‌بندی معلمان در کشو را حدود ۸۹۰ هزار نفر عنوان و تصریح کرد: تا امروز حدود ۴۰ هزار نفر از معلمان مشمول اجرای این قانون، هنوز مدارک و مستندات خود را در سامانه تکمیل نکردند.

ستاری‌فرد اضافه کرد: امروز ما شاهد هستیم سه مرکز مرتبط با رتبه بندی معلمان شامل مرکز سنجش، مرکز نیروی انسانی و مرکز فناوری وزارت آموزش و پرورش با تشکیل یک تیم هماهنگ، در حال اجرا و نهایی‌سازی موضوع رتبه‌بندی معلمان هستند.

مرکز سنجش نیز در حال تشکیل دوره‌های آموزش ارزیابی برای کانون‌های ارزیابی است تا بتواند دوره‌ها را بهتر و تسریع بیشتر برگزار کند و کار رتبه‌بندی معلمان با سرعت بیشتری دنبال شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیگیری شخص وزیر برای رفع مشکلات رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین بیان کرد: موضوع فرهنگیان طرح مهر آفرین که مابه‌التفاوت را دریافت نکرده بودند؛ مورد تأکید شخص مقام عالی وزارت آموزش و پرورش بوده و امید است که با پیگیری‌های لازم و همراهی سازمان برنامه و بودجه، این مابه‌التفاوت برای فرهنگیان طرح مهرآفرین واریز شود.

ستاری‌فرد با اشاره به لزوم اجرای فرآیندهای قانونی استخدام برای معلمان طرح مهرآفرین خاطرنشان کرد: بر اساس تأکید سازمان امور اداری و استخدامی، باید فرآیند رتبه بندی معلمان مبتنی بر ضوابط و قوانین موجود با برگزاری آزمون برای معلمان طرح مهرآفرین صورت پذیرد تا فرآیندهای قانونی استخدامی این افراد بر اساس ضوابط قانونی طی شود.

وی افزود: همکاران مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با سازمان امور استخدامی در حال پیگیری امور هستند تا به زودی آزمون برگزار و این فرآیند نیز طی شود.

 
مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید