سرنوشت سرباز وظیفه بعد از قتل عمد در کرمانشاه / رهایی دقیقه نودی از چوبه دار

به گزارش ساناپرس، سرباز وظیفه متهم به قتل عمدی در کرمانشاه با وساطت اولیای دم از قصاص نجات یافت. یک سرباز وظیفه محکوم به قصاص با وساطت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمانشاه و دادستان نظامی استان و رضایت خانواده مقتول زندگی دوباره یافت.

براساس پرونده‌ای که سال ۱۳۹۹ در دادسرای نظامی کرمانشاه مطرح شد یکی از سربازان وظیفه تیپ ۲۸۴ در منطقه مرزی سومار مورد اصابت مستقیم اسلحه سازمانی قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

متهم که اهل و ساکن شهرستان شاهین دژ بود با حکم دادگاه نظامی کرمانشاه به قصاص محکوم و با تأیید رأی در دیوان عالی کشور حکم صادره برای اجرا ارسال شد که در این خصوص با وساطت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان و دادستان نظامی استان کرمانشاه و همراهی امیر طاهری، فرمانده قرارگاه غرب نزاجا و گروه‌های صلح‌جوی محلی خانواده سرانجام اولیای دم از حق قصاص خود گذشت کردند و پسر زندانی به زندگی برگشت.

رئیس سازمان قضایی کرمانشاه در این جلسه ضمن تسلیت به اولیای‌دم اقدام آنان را کاری انسانی و خداپسندانه دانست که از عهده هر کسی ساخته نیست.

سید سعید موسوی دادستان نظامی کرمانشاه نیز با اشاره به کلام امیرالمؤمنین؛ لذت بخشش قابل قیاس با قصاص نیست، از تلاش‌های همگی بخصوص مصلحان تقدیر کرد.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید