سامانه جدید رتبه بندی معلمان / ارزیابان حرفه ای طرح رتبه بندی معلمان / تأیید نهایی زمان بارگذاری مدارک؟

به گزارش ساناپرس؛ محسن زارعی، در آئین افتتاحیه دوره آموزش ارزیابان طرح رتبه بندی معلمان استان‌های جنوب کشور گفت: هشتمین دوره تربیت ارزیابان حرفه‌ای رتبه بندی معلمان کشور با محوریت استان فارس با حضور پانصد و سی فرهنگی از استان‌های هرمزگان، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و فارس برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش، پایش و کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند انتخاب ارزیابان گفت: همکاران بر اساس شرایط و ضوابط و دستورالعمل‌ها توسط ادارات آموزش و پرورش شناسایی و معرفی شده‌اند.

زارعی به روند برگزاری مرحله اول دوره تربیت ارزیابان که در تهران، کرمانشاه، مشهد برگزار شد، اشاره کرد و از برگزاری این دوره برای استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل خبر داد.

وی گفت: همکاران فرهنگی در مرحله اول فرایند بارگذاری و خود اظهاری در سامانه رتبه بندی را انجام و سپس در مرحله دوم باید مدیران و گروه‌ها و راهبران آموزشی نسبت به تأیید مدارک و مستندات اقدام و گزارش ثبت مشاهدات و رفتار از سوی همکاران و دلالت‌ها را به ارزیابان ارائه دهند.

وی گفت: ارزیابان بر اساس آموزش‌هایی که می‌گذرانند، گواهی‌نامه ارزیابی صادر می‌شود که حتی می‌توانند با ارگان‌های دیگر همکاری داشته باشند.

وی اظهار کرد: ارزیابی، گزارش و دلالت مدیران بر اساس شایستگی‌هایی که در قانون تصویب شده است، فعالیت ارزیابی انجام می‌شود.

رئیس مرکز سنجش، پایش و کیفیت آموزشی با اشاره به اینکه این روند به مرور انجام خواهد شد، افزود: بعد از گزارش مدیران، توسط سامانه، نمره‌ای تولید و به هیئت ممیزه گزارش می‌شود که آنها موضوع رتبه بندی همکاران را به انجام می‌رسانند و نهایتاً احکام صادر می‌شود.

زارعی با اشاره به زمان بارگذاری مدارک و تکمیل خود اظهاری در سامانه تاکید کرد: در حال حاضر سامانه فعال بوده و همکاران می‌توانند تأیید نهایی را ثبت کنند که از همه فرهنگیان درخواست دارم که هرچه سریع‌تر ثبت نمایند.

وی افزود: برای بارگذاری مدارک، فیلم و فایل راهنمایی در سایت رتبه بندی وزارت آموزش و پرورش قرار داده شده است که همکاران می‌توانند از آنها استفاده نمایند.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید