آپشن‌های جالب در قرارداد مهاجم استقلالی با پرسپولیس

به گزارش ساناپرس، باشگاه پرسپولیس با شیخ دیاباته مهاجم جدید و مالیایی که سابقه آقای‌گلی در لیگ برتر را هم دارد، قرارداد جالبی بسته است.

 پس از جذب لوکادیا ، با درخواست یحیی گل محمدی، باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب دومین مهاجم خارجی خود بود و در نهایت شیخ دیاباته با عقد قراردادی یک ساله به این تیم پیوست.

درحالی مهاجم سابق استقلال به جدیدترین یاغی فوتبال ایران تبدیل شده که طبق شنیده‌ها آخرین پیشنهاد باشگاه پرسپولیس به دیاباته ۳۵۰ هزار دلار بود ولی مهاجم سابق استقلال در مذاکرات خواستار ۴۰۰ هزار دلار شده بود. همچنین دیاباته از مدیران پرسپولیس درخواست کرد مبلغی را به عنوان پیش قرارداد دریافت کند که این مورد موافقت درویش قرار گرفت و مقرر شد شیخ بعد از آمدن به ایران و معارفه رسمی، مبلغی را دریافت کند که این اتفاق هم رخ داد و شیخ بعد از حضور در تهران پیش قرارداد خود را دریافت کرد.

با توجه به ثبت رسمی قراردادها در سایت کدال و طبق اعلام باشگاه پرسپولیس مجموع قرارداد ۴ بازیکن خارجی این تیم کمتر از ۵۵ میلیارد است که عمده این پول مربوط به قرارداد لوکادیا خواهد بود. قرارداد دیاباته با پرسپولیس برای یک فصل چیزی حدود ۳۷۵ هزار دلار است که به مراتب کمتر از قرارداد لوکادیا محسوب می‌شود. نکته قابل توجه در جذب شیخ دیاباته از سوی پرسپولیسی‌ها شرایط و بندهایی است که در قرارداد همکاری دو طرف درج شده است تا به نوعی از آن به عنوان یک قرارداد برد برد برای پرسپولیس نام برده شود.

پرسپولیسی‌ها قرارداد این بازیکن را به شکلی امضا کردند تا او برای دستیابی به همه آنچه در این قرارداد همکاری ثبت شده است، تلاش دو چندانی در مستطیل سبز انجام دهد. قرارداد شیخ دیاباته با پرسپولیس ۳۷۵ هزار دلار است اما طبق آنچه در برگه قرارداد ثبت شده، قراراست این بازیکن به صورت تصاعدی دستمزد بگیرد، دیاباته بسته به تعداد بازی‌هایی که می‌کند و تأثیرگذاری‌هایی که در ترکیب قرمزها خواهد داشت، از پرسپولیس حقوق خواهد گرفت که باعث می‌شود تلاش این بازیکن برای گل و پاس گل بیشتر شود.

اگر او بتواند در تمام بازی‌ها شرکت و آمار خوبی از لحاظ گلزنی و تأثیرگذاری به ثبت برساند این قرارداد قابلیت دو برابر شدن هم دارد. همچنین شیخ دیاباته اگر بتواند آقای گل لیگ بیست و دوم شود مبلغ ۵۰ هزار دلار به عنوان پاداش از پرسپولیس دریافت خواهد کرد

اخبارورزش