اولین نطق ساپینتو در آغاز هفته / تغییرات جدید آغاز شد

به گزارش ساناپرس؛ آبی‌پوشان پایتخت بعد از آغاز سینوسی لیگ بیست‌ودوم، با بردی روحیه‌بخش در خانه مقابل نساجی به تعطیلات فیفادی رفتند.

استقلال یکی از تیم‌های پرتغییروتحول در پنجره تابستانی بود. آبی‌ها هم کادرفنی خود را تغییر دادند و بعد از جدایی ناگهانی فرهاد مجیدی، به سراغ همکاری با ریکاردو ساپینتو رفتند و هم در بازار تابستانه، فعالیت گسترده‌ای داشتند و موفق شدند ستارگانی چون مهدی قایدی و محمد محبی را به خدمت بگیرند تا مدافع عنوان قهرمانی با سیمایی متفاوت لیگ بیست‌ودوم را آغاز کند.

آبی‌پوشان پایتخت با شکست ۲ گله و غافلگیرکننده مقابل سپاهان در خانه فصل جدید لیگ برتر را آغاز کردند اما سپس موفق شدند از سد ملوان و مس کرمان بگذرند تا به ساحل آرامش برسند اما ۲ تساوی پیاپی مقابل نفت مسجدسلیمان و پیکان باعث شد تا روند سینوسی آبی‌ها مورد انتقاد برخی از هواداران و البته پیشکسوتان قرار بگیرد اما ریکاردو سا پینتو و شاگردانش با ارائه یک نمایش فوق‌العاده در هفته ششم لیگ برتر به همه انتقادات پاسخ دادند.

شاگردان ساپینتو در شرایطی به کار خود در لیگ برتر پیش از آغاز تعطیلات فیفادی پایان دادند که موفق شدند در خانه با برتری ۳ بر یک از سد نساجی مازندران بگذرند. آن‌هم در شرایطی که رکورد بیشترین امیدگل در یک مسابقه در تاریخ لیگ برتر توسط آبی‌پوشان پایتخت شکسته شد و هواداران استقلال از نمایش سراسر تهاجمی تیم‌شان لذت بردند.

ساپینتو حالا با فرار از انتقادات و کسب ۳ امتیاز مهم و البته ارائه یک نمایش تهاجمی، باید خود را مهیای ۲ بازی دشوار بعد از تعطیلات فیفادی کند تا نشان بدهد علاوه بر فوتبال تهاجمی، مقابل تیم‌های بزرگ لیگ هم توانایی کسب پیروزی دارد و به‌نوعی شکست هفته نخست مقابل سپاهان را جبران کند.

ساپینتو اعاده حیثیت می‌کند؟

سرمربی پرتغالی استقلال شاید در هفته نخست مقابل سپاهان، به دلیل عدم شناخت کافی از تیمش مغلوب شد اما بی‌شک با گذر زمان به شناخت کافی از آبی‌پوشان پایتخت رسیده و حالا هواداران استقلال از سرمربی تیم‌شان انتظار دارند تا بتواند در بازی‌های بزرگ هم امتیازات کامل را به‌دست بیاورد. استقلالی‌ها براساس قرعه شروع نسبتاً آسانی در لیگ بیست‌ودوم داشتند اما در ادامه مسیر بازی‌های دشواری در انتظار شاگردان سا پینتو است.

استقلالی‌ها در هفته هفتم که بعد از فیفادی برگزار می‌شود، باید به سیرجان سفر کنند و مقابل گل‌گهر قرار گیرند و سپس در هفته هشتم برابر فولاد در تهران به میدان می‌روند تا ۲ دوئل ۶ امتیازی حساس پیش‌روی شاگردان سا پینتو باشد. ۲ مسابقه‌ای که پیروزی در آن می‌تواند هم آبی‌ها را به صدر جدول برساند و هم اینکه جایگاه سرمربی استقلال را در نزد هواداران و البته پیشکسوتان آبی‌پوش محکم کند و سا پینتو توانایی خود در بردن بازی‌های بزرگ فصل را به رخ بکشد.

ستاره‌های آماده اما نیمکت‌نشین؛ تصمیم چیست؟

ریکاردو ساپینتو در شرایطی باید تیمش را مهیای دیدار هفته هفتم مقابل گل‌گهر کند که با توجه به تعطیلات فیفادی، تمامی بازیکنان به مرز آمادگی ایده‌آل خواهند رسید و این مسئله کار سرمربی پرتغالی آبی‌ها را برای رسیدن به فهرست ۲۰ نفره دشوار می‌کند. استقلالی‌ها که با برد به تعطیلات رفته‌اند، حالا با چالش تغییر در ترکیب برنده مواجه هستند و بعید نیست سرمربی پرتغالی آبی‌ها بخواهد در جمع نفرات اصلی تیمش تغییراتی را اعمال کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید