ثبت نام غیرحضوری بیمه زنان خانه‌دار و دختران / مزایای بیمه زنان خانه‌دار و دختران + جزئیات

به گزارش ساناپرس؛ زنان خانه‌دار و دختران مانند بسیاری از اقشار کشور می‌توانند تحت پوشش تامین اجتماعی قرار بگیرند و از خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند.

جامعه هدف بیمه زنان خانه‌دار و دختران، تمامی زنان و دختران کشور هستند که در رده سنی بین ۱۸ سال تمام تا ۵۰ سال تمام قرار دارند و فاقد پوشش بیمه‌ای هستند.

بانوان بیش از ۵۰ سال نیز در صورت دارا بودن سوابق بیمه پردازی قبلی، معادل سال‌های بیمه پردازی به شرط سنی آنها افزوده می شود. به عنوان مثال اگر دوسال سابقه بیمه داشته باشند می توانند در خواست بیمه بدهند. البته متقاضیانی که دارای ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند از اعمال شرط سنی مقرر معاف می‌شوند.

مزایای بیمه زنان خانه‌دار و دختران
بیمه‌شدگان اجباری با پرداخت حق بیمه توسط کافرمایان بیمه می‌شوند، اما بیمه‌شدگان با ماهیت اختیاری از جمله زنان و دختران راسا مبادرت به بیمه‌پردازی می‌کنند. تامین امنیت اقتصادی زنان به خصوص در دوران پیری (دریافت مستمری) و از کارافتادگی، از مزایای بیمه برای زنان است.

تفاوت بیمه زنان خانه‌دار و دختران با بیمه‌ دخترانی که تحت تکفل پدر هستند

بانوانی که تحت تکفل پدر خود هستند، تنها از حمایت درمانی سازمان تأمین اجتماعی بهره مند می شوند. ثبت نام و بیمه پردازی در بیمه زنان خانه دار، موقعیت بانوان را از بیمه شده تبعی به بیمه شده اصلی تغییر می دهد و با این کار، بانوان از خدمات بازنشستگی و سایر تعهدات بلندمدت تأمین اجتماعی برخوردار می شوند.

ضمن اینکه این مزیت ویژه برای بانوان ایجاد شده است که امکان تداوم استفاده از خدمات درمانی بیمه همسر یا پدر نیز برای آنان فراهم است و زنان خانه داری که از بیمه پدر خود استفاده می کنند، نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای استفاده از خدمات درمانی نخواهند داشت.

سه نوع نرخ حق بیمه برای بیمه زنان خانه دار و دختران تعریف شده است که متقاضی می تواند یکی از آنها را انتخاب کند. دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه این گروه نیز بین حداقل و حداکثر دستمزد مصوب است که زنان متقاضی بیمه می توانند متناسب با سن و سابقه بیمه‌ای، دستمزد مورد نظر را انتخاب کنند.

نرخ حق بیمه زنان خانه‌دار و دختران

نرخ حق بیمه ۱۲ درصد شامل تعهدات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی می شود. نرخ دیگر ۱۴ درصد است که تعهد بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی برای آن تعریف شده است. کامل ترین نوع تعهدات بیمه‌ای در نرخ ۱۸ درصد است که شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت است.

البته این نرخ‌ها، فقط مربوط به سهم بیمه شده است و علاوه بر آن، دو درصد نیز سهم کمک دولت است که از بیمه شده مطالبه نمی‌شود و دولت آن را پرداخت می کند.

خدمات درمانی بیمه زنان خانه‌دار و دختران

خدمات درمانی یکی از خدمات قابل ارائه به این گروه از بیمه شدگان است. متقاضیانی که تحت تکفل همسر یا پدر خود هستند و از خدمات درمانی به تبع آنها برخوردارند، نیازی به پرداخت سرانه درمان و پوشش جداگانه خدمات درمانی ندارند، اما متقاضیانی که تحت تکفل بیمه شده اصلی نیستند، می توانند با پرداخت حق سرانه درمان، حمایت درمان را نیز انتخاب کنند.

زنان خانه‌دار علاوه بر امکان دریافت مستمری بازماندگان به تبع همسر، می‌توانند به واسطه بیمه پردازی در قالب بیمه زنان خانه دار و احراز شرایط مقرر به طور همزمان از مستمری بازنشستگی خود نیز بهرمند شوند که این امر در تأمین امنیت اقتصادی و افزایش رفاه خانواده مؤثر خواهد بود.

ثبت نام غیرحضوری بیمه زنان خانه‌دار و دختران

متقاضیان نیازی به مراجعه به شعب تأمین اجتماعی ندارند. کافی است به سامانه غیر حضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir مراجعه کنند. در این سامانه، شرایط متقاضی از نظر سن و سابقه حق بیمه بررسی و در نهایت با چند کلیک ساده، قرارداد بیمه منعقد می شود. در ضمن پرداخت حق بیمه ماهانه نیز از طریق همین سامانه امکانپذیر است و نیازی به مراجعه به شعبه یا بانک نیست.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید