استقلال بمب را ترکاند/ سعید عزت اللهی بالاخره سهم ساپینتو شد

به گزارش ساناپرس، سعید عزت اللهی درباره نیمکت تیم ملی، شرایط ملی پوشان و آینده خودش صحبت کرد.

سعید عزت الهی،‌هافبک ملی پوش تیم وایله دانمارک یکی از بازیکنانی بود که در فصل نقل و انتقلات بحث حضورش در تیم‌های استقلال، پرسپولیس و حتی تراکتور به گوش می‌رسید اما بر اساس اخبار واصله عزت الهی قصد دارد همچنان فوتبالش را در اروپا ادامه دهد و در برهه فعلی قصد بازگشت به فوتبال ایران را ندارد. در همین ارتباط و موضوعات پیرامونی تیم ملی و بازگشت کی روش گفتگویی را با عزت الهی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

وضعیت‌ات با تیم وایله دانمارک چگونه شد؟ آیا در این تیم ماندنی هستی؟

متاسفانه تیم‌هایی که پیشنهاد جذبم را داده بودند نتوانستند با باشگاه وایله به توافق برسند و با توجه به اینکه من قرارداد داشتم، همه مذاکرات زیر نظر باشگاه بود و طعبیتا اول باید رضایت باشگاه جلب می‌شد بعد از آن رضایت شخصی من می‌ماند. به خاطر همین با وجود اینکه خودم با چند باشگاه به توافقات شخصی هم رسیدم اما در آخر مذاکرات با باشگاه به نتیجه نرسید و من در تیم وایله ماندگار شدم. قبل از آن با توجه به اینکه در زمان نقل و انتقلات بودیم باشگاه نمی‌خواست ریسک کند که من بازی کنم تا خدای نکرده با مصدومیتم اتفاق دیگری بیفتد و از ترانسفر شدنم جلوگیری شود. این توافق را داشتیم. ولی از زمانی که پنجره نقل و انتقلات در اکثر کشورهای اروپایی بسته شد دیگر برگشتم. حالا دارم بازی می‌کنم تا ببینم به امید خدا چه اتفاقی پیش می‌آید.

اخبار مختلفی در خصوص حضورت در تیم‌های ایرانی به خصوص تراکتور به گوش می‌رسید حتی گفتند با توجه به اینکه بردیف (مربی سابقت در روسیه) مربی تراکتور است با این تیم به توافق رسیدی.

من در پاسخ به این سوال یک بار برای همیشه یک صحبت کلی بکنم. چراکه خیلی‌ها پیگیر این موضوع بودند. اخبار و صحبت‌هایی که متاسفانه هر روز انجام می‌شد. جا دارد تشکر کنم از چندین باشگاه، مدیران و مربیان این باشگاه‌ها که این لطف را به من داشتند. حالا چه به واسطه دوستان، چه خودشان با من ارتباط گرفتند و خواستار حضورم در تیم‌های شان بودند اما همانطور که گفتم و یک بار دیگر تکرار می‌کنم من بازیکن آزاد نبودم که اختیار دست خودم باشد و همه تصمیم گیری‌ها را باید باشگاه وایله می‌گرفت. به همین خاطر من نه به صورت رسمی‌با این باشگاه‌ها مذاکره داشتم و نه اینکه می‌توانستم مذاکره ای داشته باشم. به خاطر اینکه به عنوان یک بازیکن حرفه ای وقتی شما قرارداد دارید همه چیز باید مستقیم با باشگاه تحت قراردادتان در میان گذاشته شود و با باشگاه وایله هم مشتاق این نبود که من به لیگ ایران بروم.

چرا؟

به خاطر اینکه فکر می‌کردند در بحث ترانسفر پیشنهاد خوبی بعد از جام جهانی برایم برسد. به همین دلیل ترجیح شان این بود که من حداقل اینجا بمانم. حتی اگر به یک باشگاه اروپایی نرفتم. همانطور که گفتم مشکل این بود. حالا من سعی می‌کردم زیاد واکنش نشان ندهم. اما یک مقدار این اخبار که خیلی از آنها هم واقعیت نداشت متاسفانه باعث می‌شد افکار عمومی‌و هواداران تیم‌ها و کسانی که تیمی‌را دوست دارند به بازی گرفته شوند. حالا بازی که نه ولی فضا بیشتر حاشیه ای شد. حالا خدا را شکر جمع شد. البته در فصل نقل و انتقلات این مسائل طبیعی است. در همه جای دنیا همین شایعات و رایزنی‌ها وجود دارد. می‌خواستم این توضیح را بدهم که به عنوان یک بازیکن مطیع باشگاه تحت قراردادم هستم. حالا نه تنها باشگاه‌های ایرانی حتی پیشنهادهای که از اروپا هم داشتم متاسفانه به خاطر عدم توافق با باشگاه وایله زمینه انتقالم فراهم نشد. الان هم دیگر همه تمرکزم را گذاشتم روی تمرینات و بازی‌ها و موفقیت تیمم و ان شاءالله موفقیت تیم ملی در جام جهانی.

دوست نداشی به ایران بیایی؟ آنهم در حالی که سال جام جهانی است انتخاب تیم آینده ات خیلی می‌تواند تاثیر گذار باشد.

بحث دوست داشتن یا دوست نداشتن نیست. گفتم وقتی شما قرارداد دارید همه جای دنیا همین است که خود شما تصمیم گیرنده نیستی و هر چقدر هم بخواهی فشار بیاوری اول آن باشگاه و سیاست‌های آن باشگاهی است که برای شما هزینه کرده و آنها باید بررسی کنند که چه تصمیمی‌می‌تواند هم برای خودشان و هم حالا بازیکن مفید باشد. البته بازیکن هم باید نظر خودش را بدهد اما در آخر باید رضایت باشگاه جلب شود. برای همین هم اصلا بحث دوست داشتن یا دوست نداشتن نیست. کشور من ایران است. خانواده ام آنجا زندگی می‌کنند و همیشه هم عاشقانه ایران را دوست دارم. حالا فعلا ترجیح دادیم در اروپا بمانیم. به امید اینکه اتفاق‌های خوبی بیفتد.

من در این زمینه توضیح دادم یکسری بحث‌ها و یکسری اختلاف نظرها بود که متاسفانه باعث شد ترانسفر انجام نشود و دیگر هم دوست ندارم زیاد توضیح بدهم. چیزی که تمام شده است و الان تمام تمرکزم را روی تمرینات و بازی‌ها گذاشته ام.

لیگ ایران را پیگیری می‌کنی؟ با آمدن مربیانی مانند مورایس، بردیف، ساپینتو و بازیکنان خارجی کیفیت بهتری گرفته است. نظر خودت در این باره چیست؟

بله قطعا لیگ ایران را دنبال می‌کنم و این خیلی اتفاق خوبی است. قطعا ورود مربیان و بازیکنان خارجی با کیفیت هم به لیگ مان کمک می‌کند، هم به حرفه ای شدن باشگاه‌ها و هم به پیشرفت بازیکنان. استعدادهایی هستند که در تمرینات با چنین مربیانی کار کردند، کنار چنین بازیکنانی تمرین کردند این امر قطعا خیلی می‌تواند برای بازیکنان ایران مفید باشد و همانطور که همه قبول دارند لیگ امسال قطعا می‌تواند جذاب باشد. تیم‌ها همه نزدیک هم هستند و این هیجان و این استرس لیگ واقعا جذاب است. به خاطر اینکه تیم‌ها خودشان را از همه لحاظ آماده می‌کنند و برای قهرمانی و کسب سهمیه می‌جنگند و این باعث می‌شود فوتبال ما بیش از پیش دیده شود.

نظرت در مورد آمدن کارلوس کی روش چیست؟

در ابتدا از اسکوچیچ به خاطر زحماتی که در این مدت برای تیم ملی کشید تشکر می‌کنم. واقعا فکر می‌کنم برگشت کی روش می‌تواند در حال حاضر به خیلی کمک تیم ملی بیاید. با توجه به اینکه یک تایم طولانی کنار ما بوده و اکثر بازیکنان را خودشان وارد تیم ملی کردند و ما زیر نظر ایشان رشد کردیم. آن شخصیت تیمی‌مان، آن همبستگی و یکدلی مان با ایشان بود. قطعا خیلی خوشبین هستیم که دوباره با ایشان کار کنیم و امیدوارم در این مدت باقی مانده همه تمام تلاش مان را کنیم که یک بار دیگر کنار همدیگر مثل جام جهانی دوره پیش بتوانیم دل مردم کشورمان شاد کنیم. می‌خواهیم با نمایش و عملکردمان غرور را به مردم هدیه بدهیم.

تیم ملی دو بازی دوستانه با اروگوئه و سنگال خواهد داشت نظرت در مورد این دو بازی و شرایط کلی تیم ملی چیست؟

بله دو بازی مهم داریم که بسیار می‌تواند به تیم ملی کمک کند تا نقاط ضعف و قوت خودمان را بیشتر پیدا کنیم و بتوانیم روی آنها کار کنیم. کما اینکه کار سختی در پیش داریم همه می‌دانند در جام جهانی کار خیلی سختی داریم. رو به رو شدن با تیم‌هایی مثل انگلیس، آمریکا و ولز قطعا یک آمادگی خیلی خوب و یک برنامه ریزی عالی می‌خواهد که امیدوارم در این چند ماه باقی مانده این اتفاق بیفتد که واقعا همه کنار هم باشیم و همه بتوانیم این هدف را داشته باشیم که تیم ملی مان موفق شود.

یک بحث‌هایی مطرح شد که در بین بازیکنان تیم ملی دو دستگی است اما احسان حاج صفی به عنوان کاپیتان تیم ملی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال این موضوع را تکذیب کرد حالا می‌خواستیم نظر خودت را در این باره بپرسیم.

من در پاسخ به این سوال فقط می‌توانم بگویم تنها چیزی که در حال حاضر مهم است این است که همه یک بار دیگر بتوانیم کنار هم دست به دست دهیم. از مسئولین از مدیران و از مردم هم همین را می‌خواهم. همه مجموعه تیم ملی یک بار دیگر باید کنار هم باشیم برای اینکه هدف مان مشترک است وهدف مان موفقیت تیم ملی در جام جهانی است.

مطالب مرتبط
وبگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید