آمار جدید از دارایی جف بزوس / بزرگترین ثروتمند جهان چقدر دارایی دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در تاریخ ۷ جولای ۲۰۲۱ پس از آنکه ارزش سهام آمازون بیش از ۴ درصد رشد کرد ارزش دارایی های جف بزوس به ۲۱۱ میلیارد دلار رسید؛ ارزش سهام آمازونی زمانی رشد چشمگیری را رقم زد که پنتاگون قرارداد محاسبات ابری خود را با مایکروسافت، رقیب آمازون، لغو کرد.

آخرین باری که یکی از ثروتمندان به مبلغ دارایی های جف بزوس نزدیک شده بود بر می گردد به تاریخ ژانویه سال ۲۰۲۱ زمانی که ثروت ایلان ماسک به ۲۱۰ میلیارد دلار رسید؛ در ماه های ابتدایی سال ۲۰۲۱ رقابت تنگاتنگی بین ایلان ماسک و جف بزوس بر سر جایگاه ثروتمندترین فرد دنیا برقرار بود اما از اواسط ماه مارس جف بزوس با تقویت سهام آمازون توانسته است جایگاه امنی در بین ثروتمندترین ها کسب کند و اختلاف خود را با ایلان ماسک افزایش دهد.

گفتنی است که با وجود استعفا جف بزوس از مقام مدیرعاملی آمازون وی کماکان ۱۱ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد؛ در هفته های اخیر کمی از ارزش سهام های شرکت های بزرگ فناوری کاسته شد و ثروت جف بزوس به ۲۰۵ میلیارد دلار رسید، با این وجود وی کماکان در جایگاه نخست ثروتمندترین ها ایستاده است.

Bernard Arnault Net Worth | Celebrity Net Worth

 افزایش قیمت سهام برند لویی ویتون و سایر برندهای لوکسی که در اختیار برنارد آرنو هستند در ماه های اخیر موجب شده است این فرد ثروتمند فرانسوی گوی سبقت را از ایلان ماسک برباید؛ از ماه مارس سال ۲۰۲۰ ثروت آرنو بیش از دو برابر افزایش یافته است. گفتنی است که برند لویی ویتون به عنوان بزرگ ترین برند لوکس جهان زیرمجموعه های شناخته شده ای همچون مویه، هنسی، فندی، دیور و جیوانچی دارد. طبق آخرین برآوردهای صورت گرفته برنارد آرنو در حال حاضر با ثروتی بالغ بر ۱۸۶.۱ میلیارد دلار در جایگاه دومین فرد ثروتمند دنیا ایستاده است.

بخش بزرگی از رشد ارزش سهام برند لویی ویتون به لطف افزایش تقاضا برای کالاهای لوکس در جهان بوده است. در سه ماهه نخست امسال، لویی ویتون در چین که بزرگ ترین بازار مصرفی کالاهای لوکس محسوب می شود بیش از ۱۷ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم نسبت به سه ماهه سال قبل بیش از ۳۲ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل تسلا اما در حال حاضر با ثروتی بالغ بر ۱۶۰.۳ میلیارد دلار در جایگاه سوم ثروتمندترین ها ایستاده است؛‌ ایلان ریو ماسک یک کارآفرین و شخص نامی در زمینه تجارت است، وی بنیان‌گذار، مدیرعامل و مهندس ارشد اسپیس‌اکس، یک شرکت تولیدکننده محصولات صنایع هوافضایی تجاری، در آمریکا نیز است. این شرکت که در سال ۲۰۰۲ در کالیفرنیا تاسیس شد امروزه در حال گسترش است.

۲۲۳۲۲۷

اقتصاد

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی