بازار محصولات ایران‌ساخت در روسیه رونق می‌گیرد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ۳۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عازم کشور روسیه شدند تا دستاوردهای خود را در نمایشگاه ماکس ۲۰۲۱، ارائه کنند.

همچنین این شرکت‌ها با حضور در نشست تجاری و فناوری با شرکای روسی خود بازار محصولات و خدماتشان را توسعه می‌دهند.

این تیم ۳۰ نفره شامل شرکت‌هایی در حوزه‌های فناورانه «تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی»، «مواد»، «سلامت» و «برق و الکترونیک» می‌شود.

برای سه هزار شرکت فناور روسی نیز دعوت‌نامه ارسال شده است تا در این نشست حضور یابند تا تعاملات میان شرکت‌های ایرانی و روسی رونق گیرد.

دیدارهای دو جانبه و نشست‌های رودررو میان شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های متناظر روسی با هدف افزایش همکاری های علمی و آشنایی طرفین با ظرفیت های فناورانه دو کشور برگزار می‌شود.

نخستین نشست مشترک میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و روسی سال ۱۳۹۸به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این دیدارها دستاوردهای مهم و قابل توجهی برای دو طرف داشت و تعاملات تجاری و فناورانه آنها را افزایش داد و امروز برای دومین بار این نشست میان شرکت‌ها برگزار می‌شود تا مهر تایید و تثبیتی بر توافقات پیشین برای همکاری های آتی دوجانبه شود..

در طی این چند سال، پلتفرم مناسبی در بحث صادرات بین ایران و روسیه شکل گرفته است. بخصوص در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان که ادبیات خاصی را برای توسعه صادرات خود نیاز دارند و این اقدامات می‌تواند این موضوع را تسریع کند.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی