پیش بینی هواشناسی / وضعیت آب و هوا امروز ۱۶ شهریور + جزئیات

به گزارش ساناپرس؛ از امروز در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران برخی مناطق استان گلستان و در ارتفاعات البرز واقع در این استان‌ها ابرناکی بارش باران، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود همچنین در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد در این روز دریای خزر مواج است.

پنجشنبه این وضعیت در سواحل شمالی کشور، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت و همچنین در ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان نیز در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. جمعه بارش در برخی مناطق سواحل شمالی ادامه خواهد داشت و ساعات بعدازظهر در ارتفاعات کهکیلویه وبویراحمد و در غرب و جنوب فارس رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

شنبه با تقویت جریانات شمالی بر روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و گستره بارش مناطقی از خراسان شمالی شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی را فرا می‌گیرد. در این روز دریای خزر مواج است بعدازظهر یکشنبه از شدت بارش در این مناطق کاسته می‌شود و نوشتبه فقط در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد. قابل توجه است طی سه روز آینده در استان‌های موتی واقع در غرب و جنوب غرب کشور و در بوشهر و جنوب فارس گردوغبار و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود و از روز جمعه وزش باد در نوار شرقی کشور تشدید می‌شود و در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک بیش بینی می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید