تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی / سود سهم متقاضی چقدر؟ / مابه‌التفاوت سود

بانک مرکزی ضوابط پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ را به ۹ بانک عامل ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، این بانک با توجه به مصوبه اخیر هیات وزیران در خصوص اعطای تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، دستورالعمل اجرایی و توزیع بانکی‏- استانی، این تسهیلات برای سال ۱۴۰۱ را به ۹ بانک عامل ابلاغ کرد.

در اجرای مصوبه مربوطه، سهم بانک‌های مرتبط بابت اعطای تسهیلات مذکور در سال ۱۴۰۱ (در قالب بخشی از سهمیه بانکی آن بانک بابت قانون جهش تولید مسکن) متفاوت است. بانک‌های صادرات، ملت، مسکن و تجارت هر کدام ۳۰ هزار واحد، بانک ملی ۲۷ هزار واحد، بانک‌های سپه و رفاه کارگران ۲۰ هزار واحد، بانک کشاورزی ۱۰ هزار واحد و پست بانک سه هزار واحد است.

بر اساس مصوبه اخیر هیات وزیران سقف فردی تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ با رعایت مقررات ملی ساختمان برای ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی، مبلغ ۲ میلیارد ریال برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی (در مجموع به مدت ۲۰ سال) تعیین شده است.

همچنین سود سهم متقاضی برای تسهیلات مسکن روستایی پنج درصد است و به استناد قانون جهش مسکن سال گذشته، وزارت راه و شهرسازی/ صندوق ملی مسکن موظف است یارانه سود تسهیلات که شامل مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی که در مجموع به مدت ۲۰ سال است را از محل منابع صندوق ملی مسکن با رعایت اساسنامه صندوق یاد شده تضمین و تعهد کند. هزینه‌های یاد شده پس از اعلام بانک مرکزی از محل منابع مذکور قابل پرداخت خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید