۸+۱ نکته که در انتخاب لباس به صورت آنلاین بسیار تاثیر گذار است

۸+۱ نکته که در انتخاب لباس به صورت آنلاین بسیار تاثیر گذار است

بنابراین برای آنکه دچار انواع مشکلات احتمالی و پشیمانی پس از خرید نشویم، بهتر است به نکات زیر در هنگام خرید آنلاین توجه کنیم.

۱. توجه به اندازه و سایز دقیق خود

برای یک خرید اینترنتی خوب به خصوص در ارتباط با خرید جدیدترین مدل های مانتو و لباس حتما باید اندازه خود را به درستی بدانید. شما باید بدانید که برندهای مختلف و حتی سری‌ تولیدهای مختلف یک محصول ممکن است در مدل های مختلف دارای سایزهای متفاوتی باشند. به همین دلیل هم بهتر است در هنگام خرید و پیش از پرسیدن قیمت مانتو یا لباس اندازه دور قفسه‌ی سینه، کمر، باسن و قد لباس‌تان را با یک متر بررسی بیشتری کنید.

۲. معتبر بودن فروشگاه اینترنتی

زمانی که یک سایت اینترنتی فروش لباس قدمت و سابقه خوبی داشته باشد، استرس و نگرانی مشتریان از بابت خرید در آن رفع خواهد شد. عوامل زیادی در معتبر و محبوب بودن یک فروشگاه اینترنتی تاثیر گذار است که به شرح زیر است:

· داشتن نماد الکترونیکی

· داشتن آدرس محل فروشگاه یا دفتر مرکزی

· حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی

· ارزشمند بودن جایگاه مشتری

· برقرار بودن ارتباط دائم بین فروشگاه و مشتریان

۳. آشنا بودن به جنس انواع پارچه

۸+۱ نکته که در انتخاب لباس به صورت آنلاین بسیار تاثیر گذار است

زمانی که شما به عنوان خریدار جنس پارچه را بشناسید، این موضوع به انتخاب صحیح و دقیق شما کمک زیادی می‌تواند بکند. این کار به این صورت است که برای مثال در خرید حضوری ما جنس را از فروشنده می‌پرسیم و با لمس پارچه نوع و کیفیت آن را متوجه می‌شویم. اما در خرید اینترنتی جنس پارچه درج شده است و شما هم باید با دقت بیشتری عکس‌های آن را بررسی کنید و اگر با چند عکس نتوانستید متوجه کیفیت اصلی شوید از فروشنده عکس‌های بیشتری را درخواست کنید. توجه داشته باشید که در برخی از فروشگاه‌های اینترنتی برای عکاسی از لباس حتی با گوشی از رینگ لایت رومیزی یا حرفه ‌ای استفاده می‌شود که این ابزار با استفاده از یک نور متمرکز، موجب می‌شود آنچه می‌بینیم با آنچه می‌خریم کمی متفاوت باشد، بنابراین در هنگام پرسیدن قیمت و خرید لباس به صورت آنلاین مقداری تفاوت به خصوص در رنگ را باید انتظار داشته باشید؛ مگر اینکه کار عکاسی فروشگاه بسیار حرفه‌ای باشد.

بنابراین جنس لباس به اندازه سایز آن دارای اهمیت است. اگر لباسی خیلی زبر باشد در حالی که شما به دنبال یک لباس نرم و لطیف بودید، از خرید خود پشیمان خواهید شد. بهتر است لیستی از پارچه‌هایی که دوست دارید و آن دسته از پارچه‌هایی را که دوست ندارید، تهیه کنید و در هنگام خرید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. برای مثال اگر جنس پشمی دوست ندارید پس از بررسی لباس در سایت آن را کنار بگذارید.

۴. در نظر گرفتن قابلیت مرجوعی کالا

زمانی که شما اقدام به خرید یک لباس می‌کنید، احتمال دارد با تمام دقتی که در خرید داشتید، در هنگام تحویل رضایت کافی را نداشته باشید. بنابراین بهتر است پیش از خرید به این نکات توجه کنید تا در صورت لزوم بتوانید اقدامات لازم را در این دست مواقع انجام دهید.

· قابلیت مرجوعی کالا بدون هزینه

· مدت زمانی که لباس را می‌توان پس داد

· امکان تعویض لباس با لباس دیگر

۵. بررسی نظرات دیگر مشتریان فروشگاه اینترنتی

شما می‌توانید از بررسی نظرات دیگر مشتریان این فروشگاه هم استفاده کنید تا نسبت به خرید خود کمی مطمئن شوید. زمانی که بازخوردهای صحیح و دقیقی از یک فروشگاه اینترنتی ببینید، احتمالا اعتماد بیشتری به سایت و به خصوص آن محصول خاص پیدا خواهید کرد. گاهی اوقات در ارتباط با یک محصول خاص، بررسی نظرات می‌توانند به پیدا کردن تن‌خور خاص لباس مد نظر کمک کنند. این کار از خرید لباس کوچکتر یا بزرگتر جلوگیری می‌کند.

۶. کمک گرفتن از یک خیاط

۸+۱ نکته که در انتخاب لباس به صورت آنلاین بسیار تاثیر گذار است