تقدیر صداوسیما و حدادعادل از احمدی نژاد /روزگار متفاوت حسن روحانی در پایان عمر دولتش

مقایسه پایان دولت دو رئیس جمهور که در دهه ۹۰ زمام کشور را در دست داشتند حکایت گر فضایی متفاوتی است که هر دو رئیس جمهور یعنی محمود احمدی نژاد و حسن روحانی تجربه کرده اند.


بیشتر بخوانید؛

تقدیر از احمدی‌نژاد، تخریبِ روحانی؛ ۲ روی سکه پایان عمر دولت‌ها


شرایط روزهای پایانی دولت حسن روحانی که گویاست؛ افزون بر بحران های به وجود آمده و تلاش کابینه برای حل آنها، موج انتقاد، فشار، تخریب و تهمت از سوی منتقدان و تندروها مطرح می شود و اعضای کابینه از طرفی هر روز زیر تیغ صدا و سیما هستند، علاوه بر پاسخگویی به مردم یک روز باید به زندانی شدن و مرگ تهدید شوند، روز دیگر اثبات کنند که خانواده شان در کجا زندگی می کند.

اما سوال اینجاست که محمود احمدی نژاد با همه حواشی و جنجال هایی که به ویژه در دو سال پایانی عمر دولتش داشت، روزهای پایانی دولت دهم را چطور سپری کرد و مشغول و سرگرم چه اموری بود؟

جنجال های احمدی نژاد تا واپسین روزهای کاری اش به عنوان رئیس جمهور ادامه داشت، بسیاری از یاران احمدی نژاد که این روزها در مجلس یازدهم هستند و برای حضور در کابینه ابراهیم رئیسی هم دورخیز کرده اند، در روزهای پایانی دولت دهم پیگیر تشکیل «دانشگاه ایرانیان» بودند تا اسم و رسم خود را در قالب حضور در دانشگاه حفظ کنند.

احمدی نژاد در آخرین گفتگوی تلویزیونی‌اش که در آخرین شب فعالیت دولت دهم اجرا شد بنیان‌گذاری این دانشگاه را اصلی‌ترین برنامه کاری خود پس از اتمام دوره ریاست جمهوری‌اش اعلام کرد، او حتی با اعلام شماره حسابی به نام خودش، از مردم درخواست کرد با واریز داوطلبانه پول به حساب بانکی‌اش، در این دانشگاه سرمایه‌گذاری کنند اما با این وجود، در اولین روز بعد از پایان کار دولت دهم، شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأسیس چنین دانشگاهی مخالفت کرد. این شورا حضور اسامی فاقد صلاحیتی همچون اسفندیار رحیم مشایی و حمیدرضا بقایی را موجب این مخالفت اعلام کرد. 

البته چگونگی موافقت شورای انقلاب فرهنگی با تأسیس این دانشگاه و اتهام استفاده از رانت که از سوی برخی منقدین مطرح شد و همچنین اتهام فساد مالی ناشی از انتقال ۱۶۰ میلیارد ریال از بودجه نهاد ریاست جمهوری در روز آخر فعالیت دولت و سایر منابع مالی و امکانات، این دانشگاه را در مظان فساد مالی قرار داد.  

این مسائل در حالی مطرح بود که شورای عالی انقلاب فرهنگی به سرتیمی غلامعلی حدادعادل در همان روزها از احمدی نژاد تقدیر کرد!

هرچند این قدردانی ها از دولت های نهم و دهم به همین جا ختم نشد و صدا و سیما که این روزهای پایانی دولت روحانی از هیچ تخریبی علیه آن کم نمی گذارد، مراسم مجللی برای تقدیر از محمود احمدی نژاد برگزار کرد.

2727

سیاسی

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی