خاطره تلخ مادر المپیکی قایقرانی ایران از ریو

مریم روحی: مهسا جاور در دوره گذشته بازی های المپیک که به میزبانی ریودوژانیروی برزیل برگزار شد تنها نماینده زنان قایقران بود که از رسیدن به فینال بازماند و درنهایت با رده بیست و هشتمی از مسابقات خداحافظی کرد.

اندکی بعد از المپیک جاور همسر محسن محمدسیفی قهرمان ووشو جهان از قایقرانی کناره گیری کرد و حالا آن ها صاحب فرزند دختر هستند. او چندین ماه است که تصمیم گرفته باردیگر به ورزش حرفه ای و قایقرانی برگردد تا بازهم مدعی حضور در مسابقات و بازی های مهم بین المللی باشد.

مهسا جاور در گفت و گو با خبرآنلاین درباره تجربه اش از حضور در المپیک و هم چنین خاطره تلخش از این بازی ها صحبت کرد.

ورزشکارانی که سابقه حضور در المپیک را دارند همیشه از تفاوتوشرایط این بازی ها با دیگر مسابقات صحبت می کنند. از نظر شما هم اینگونه است؟

هر مسابقه جایگاه خودش را دارد اما المپیک بالاترین سطح مسابقات است که بهترین های هر رشته جمع می شوند و بهترین اتفاقات و رکورد ها در این بازی ها به ثبت می رسد.

پس شما هم با این عقیده موافق هستید.

 المپیک مثل نمره 20 می ماند و با همه مسابقات فرق می کند. برای من حضور در ریو اتفافی بود که واقعا هیچ وقت فراموش نمی کنم و خوشحالم در دروه قهرمانی ام سابقه حضور در این رویداد را داشتم.

خاطره تلخ مادر المپیکی قایقرانی ایران از ریو
فضای المپیک را چطور توصیف می کنید.

در این بازی ها با به بروزترین علم ورزش دنیا آشنا می شوی، قوی ترین ورزشکاران را میبینی، اینکه از چه تجهیزات و برنامه هایی استفاده می کنند را از نردیک می بینی و همه این ها قابل لمس است.

 علی آقامیرزایی و نازنین ملایی دونماینده قایقرانی ایران در المپیک هستند. چه نتیجه ای برای این دو المپیکی متصور هستید.

پیش بینی مسابقات خیلی سخت است به خصوص اینکه به خلطر وجود کرونا مسابقه خاصی شرکت نکردند ولی امیدوارم هردو بهترین نتیجه قایقرانی را در این چند سال اخیر رقم بزنند.

خاطره تلخ مادر المپیکی قایقرانی ایران از ریو

مهم ترین خاطره یا تجربه ای که از حضور در ریو داشتید چیست؟

خاطره من از المپیک غم انگیزترین خاطره بود چون که من در مسابقات دیدم کشورها چقدر پیشرفته هستند و برای ورزشکاران و مربیان چه برنامه ریزی هایی کردند. جای مخصوص برای تمرین جای مخصوص برای استراحت ورزشکار و مربی ایجاد شده بود اما تیم ما فقط من و مربی ام بودیم و شرایط سختی داشتیم. همه سعی کرده بودند بهترین شرایط را داشته باشند.

مدتی می شود که دوباره به ورزش حرفه ای برگشتید. برای چه رقابتی تمرین می کنید؟

من از لیگ پارسال به ورزش حرفه ای برگشتم.  الان عضو تیم هستم و یک ماه پیش هم اردو بودم. خودم را برای بازی های آسیایی اماده می کنم.

253 251

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی