پرداخت تسهیلات مسکن روستایی / شرایط دریافت وام ۲۰ میلیونی

به گزارش ساناپرس، مسعود میرکاظمی گفت: برای برنامه هفتم توسعه سازوکار‌های اجرایی فراهم کرده ایم و تا هفته آینده سیاست و جمع بندی اولیه به مقام معظم رهبری ابلاغ می‌شود تا بررسی‌های نهایی آن صورت بگیرد.

به گفته رئیس سازمان برنامه وبودجه هم اکنون سازمان برنامه و بودجه بر روی بودجه سال ۱۴۰۲ متمرکز است چراکه تا آذر امسال باید به مجلس تحویل داده شود؛ بنابراین اگر بخواهیم بودجه را براساس سیاست‌های هفتم توسعه ببندیم ممکن است با تاخیر ارائه شود. اگر هم بخواهیم به موقع تحویل دهیم باید یک سال دیگر سیاست ششم توسعه را تمدید کنیم که در حال بررسی است.

او درباره پرداخت تسهیلات مسکن روستایی گفت: این تسهیلات با توجه به آنکه وزارت راه وشهرسازی تعهد کرده که سالانه تعهدات بانک‌ها برای مابقی سود یارانه‌ای تسهیلات را از طریق صندوق ملی مسکن پرداخت کند، موافقت شده است.

میرکاظمی گفت: در شهریور سال گذشته قانون حمایت از ساخت مسکن ابلاغ شد. براساس این قانون دولت باید یارانه مسکن را از طریق صندوق یارانه مسکن پرداخت می‌کرد، این در حالی بود که این صندوق خالی بود. بخشی از منابع این صندوق مربوط به اقساط مسکن مهر، مالیات، فروش زمین توسط وزارت راه و بودجه عمومی بوده است.

میرکاظمی گفت: سازمان برنامه و بودجه ۸۰۰ میلیارد در گذشته به صندوق ملی مسکن واریز کرده و به بانک مسکن اعلام شده است که مبلغی را واریز کند. در شهریور ماه امسال هم ۴ همت واریز خواهد شد. وزارت راه نیز باید دارایی‌های خود را به فروش برساند و به صندوق واریز کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید