شرط مهم برای صعود سکه / حباب سکه در حال تخلیه شدن‌

به گزارش ساناپرس، ریزش نرخ دلار در روز گذشته موجب شد قیمت سکه کاهش چشمگیری را تجربه کند.

ضربه دلار به بازار سکه در ایران

قیمت سکه دیروز نزدیک به ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد و به ابتدای کانال ۱۳ میلیون تومان رسید. حباب سکه دیروز اندکی تخلیه شد و در محدوده ۹ درصد قرار گرفت. این پایان عقب نشینی قیمت سکه نبود و در معاملات پشت خطی بار دیگر قیمت دلار مسیر کاهش را به سرعت طی کرد.

سقوط قیمت سکه به کانال ۱۲ میلیون تومان

همین امر موجب شد سکه بازان از موقعیت خرید خارج شوند و فلز زرد رنگ داخلی بعد از ماه‌ها وارد کانال ۱۲ میلیون تومان شود. دیشب قیمت سکه تا محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پایین آمد و همین موجب شده سطح انتظارات کاهشی برای این فلز زرد رنگ در بازار امروز تقویت شود. کاهش قیمت سکه در حالی است که در ماه‌های گذشته قیمت سکه تا بالای مرز ۱۶ میلیون تومان هم رفته بود.

پیش بینی قیمت سکه در کانال ۱۲

عده‌ای از تحلیلگران بازار سکه معتقدند با از دست رفتن سطح حساس ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در مرحله اول ممکن است قیمت سکه تا نیمه کانال ۱۲ میلیون تومان و در مرحله دوم تا ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کند.

حباب سکه در حال تخلیه شدن‌

شب گذشته با کاهش قیمت سکه، ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در حدود ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که فاصله یک میلیون تومانی با قیمت بازار داشت. با توجه به روند نزولی دلار و حباب ۸.۶ درصدی در بازار سکه می‌توان گفت که هم چنان احتمال افت فلز گران بهای داخلی وجود دارد.

شرط مهم برای صعود سکه

به باور فعالان بازار سکه در شرایط فعلی در صورتی که نرخ دلار وقیمت اونس طلا آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می‌تواند قدرت سکه بازان افزایشی را تا حدودی تقویت کند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید