ماجرای جریمه بدحجابی زنان / زنان رعایت نکنند بازداشت می شوند

به گزارش ساناپرس، جریمه بدحجابی برای بانوان اعلام شد که از ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

جریمه بدحجابی برای بانوان هنوز به طور رسمی اعلام نشده است اما یل پرس و جوها و شایعاتی که شنیده می‌شود از ۸۵ تا ۵۰۰ هزار تومان بسته به نوع پوشش آن فرد متغییر است.

با اظهارنظرهای اخیر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نظر می‌رسد برخورد با آنچه بدحجابی نامیده می‌شود وارد فاز جدیدی شود.

فازی که علاوه بر تذکر لسانی، از این پس بدحجابی را تخلف می‌داند و حتی برای انواع پوشش‌ها، جرایمی را نیز تعریف کرده است.

محمدصالح هاشمی‌گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در همین زمینه گفته است: ما در طرح جدید حجاب، «جرم» کشف حجاب را به «تخلف» تخفیف داده‌ایم.

گرچه وی صحبتی در مورد میزان و مقدار جرایم در نظر گرفته شده نکرده است، اما در فضای مجازی اخباری در مورد میزان این جرایم منتشر شده که تاکنون تایید یا رد نشده است.

بر اساس این مطالب، گفته می‌شود که جریمه افتادن شال و روسری ۳۰۰ هزار تومان، کوتاه بودن مانتو ۱۵۰ هزار تومان، پوشیدن مانتو جلوباز ۱۰۰ هزار تومان، نداشتن مانتو ۵۰۰ هزار تومان و آرایش غلیظ ۸۵ هزار تومان خواهد بود.

چند روز پیش دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد که بدحجاب‌ها جریمه نقدی می‌شوند. به گفته او این طرح این طرح در قالب «طرح عفاف و حجاب» اجرایی می‌شود.

با اظهارنظرهای اخیر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نظر می‌رسد برخورد با آنچه بدحجابی نامیده می‌شود وارد فاز جدیدی شود. فازی که علاوه بر تذکر لسانی، از این پس بدحجابی را تخلف می‌داند و حتی برای انواع پوشش‌ها، جرایمی را نیز تعریف کرده است.

هاشمی‌گلپایگانی با بیان اینکه میراث فرهنگی حتی یک شورای ترویج حجاب تشکیل نداده است، گفت: ما در طرح جدید حجاب، جرم کشف حجاب را به تخلف تخفیف دادیم، اما کارآمد و اثرگذار است و قابلیت اجرا دارد. متخلفان به جای پرونده‌سازی و مجازات‌هایی که در قانون آمده است، شخص جریمه نقدی می‌شود.

گرچه وی صحبتی در مورد میزان و مقدار جرایم در نظر گرفته شده نکرده است، اما در فضای مجازی اخباری در مورد میزان این جرایم منتشر شد که تاکنون تایید یا رد نشده است.

بر اساس این مطالب، گفته می‌شود که جریمه افتادن شال و روسری ۳۰۰هزار تومان، کوتاه بودن مانتو ۱۵۰هزار تومان، پوشیدن مانتو جلوباز ۱۰۰هزار تومان، نداشتن مانتو ۵۰۰هزار تومان و آرایش غلیظ ۸۵هزار تومان خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید