افزایش ضریب امنیت طلافروشی‌ها با مه‌پاش ضدسرقت ایرانی

به گزارش روز شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، محمدرضا شاهینی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: یکی از محصولات تولیدی شرکت «مه‌پاش امنیتی» است. در حال حاضر گاوصندوق‌ها از امنیت بالایی برخوردار هستند، بنابراین الگوی سرقت به سمت سرقت مسلحانه و سرقت در روز روشن تغییر کرده است. از سوی دیگر سرقت‌های مسلحانه برای موفقیت باید عموماً زیر پنج دقیقه باشد؛ به همین دلیل سارق عجله دارد تا زودتر کارش را انجام دهد.

وی در باره محصول تولیدی این شرکت اظهار داشت: یک پدال، شاسی و اهرم وجود دارد که اگر صاحب مغازه هر کدام را بفشارد، مه‌ بسیار غلیظ در چند ثانیه تولید می‌شود. این مه با مه طبیعی بسیار متفاوت است و شخص داخل آن نمی‌تواند چند سانتیمتری خود را ببیند. به همین دلیل سارق چاره‌ای جز ترک محل ندارد. استفاده از این محصول می‌تواند ضریب امنیت جانی و همچنین امنیت اموال مورد هدف سرقت را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. قیمت این محصول نیز بسیار کمتر از محصول نمونه مشابه خارجی است.

شاهینی با تاکید بر اینکه شرکت در زمینه تولید محصولات کنترل کیفیت فعال است، بیان کرد: دارا بودن برخی شاخص‌ها از الزامات در تولیدات محصولات فناورانه است تا بتوان گواهی استاندارد دریافت کرد. به عنوان مثال یک متر پارچه باید یک عدد مشخصی امکان مقاومت کششی داشته باشد. این شرکت دستگاه‌های لازم برای کنترل کیفیت را تولید می‌کند.

وی ادامه داد: برای هر محصول یک دستگاه با ویژگی‌های مشخص تولید می‌ شود. برخی شرکت‌ها برای مثال تنها دستگاه‌های کنترل کیفیت پارچه یا لوازم پزشکی را تولید می‌کنند، اما این مجموعه برای تمام صنوف دستگاه‌های کنترل کیفیت تولید می‌کند.

شاهینی خاطرنشان کرد: میانگین قیمت دستگاه‌های کنترل کیفیت شرکت ۲۰ میلیون تومان و نمونه خارجی آن حدود ۵۰ میلیون تومان است،  از این محصولات همچنین در آزمایشگاه‌ها و مراکز پژوهشی نیز استفاده می‌شود.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی