سیگنال جدید سکه و دلار پس از مذاکرات برجام

به گزارش ساناپرس،  بازار ارز و طلا امروز شنبه ۱۵ مرداد ماه همزمان با مذاکرات برجامی شاهد افزایش قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود .
ردپای برجام در افزایش قیمت دلار /هجوم سکه به کانال ۱۵ میلیون

بازار ارز تهران از روز چهارشنبه گذشته با خبر آغاز دور جدید مذاکرات برجام شاهد عقب نشینی قیمت دلار بود . اسکناس آمریکایی در روزهای پایانی هفته گذشته تقریبا ۵۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد اما در اولین روز هفته جاری ورق در بازار ارز تهران برگشت و نرخ دلار افت قیمت روزهای پایانی هفته گذشته را جبران کرد.

نرخ دلار تهران عصر امروز تقریبا ۳۵۰ تومان بالاتر از دو روز قبل معامله شد. عده ای از معامله گران باور دارند که بازارهای همسایه امروز از تهران اندکی حمایت کردند و به همین دلیل قیمت دلار تهران بر مدار صعود قرار گرفته بود.

نرخ دلار در بازار سلیمانیه امروز ۲۲۰ تومان و در بازار هرات قیمت دلار ۳۳۰ تومان افزایش را تجربه کردند . قیمت درهم نیز امروز افزایش ۸۰ تومانی را ثبت کرد.

تجربه شکست برجام در بازار دلار

علاوه بر عوامل یاد شده عده ای از معامله گران با توجه به سیگنال های مثبت و منفی برجامی در نیمه مذاکرات اخیر در وین به تجربه مذاکرات دوحه و شکست آن اشاره می کردند. بخشی از معامله گران شانس احیای برجام را پایین ارزیابی می کردند. این دسته از معامله گران با برجسته کردن اخبار منفی توانستند قدرت را به دست بگیرند و نرخ دلار را افزایش دهند .

رشد محدود قیمت دلار رسمی

در بازار رسمی هم نرخ دلار اندکی رشد را تجربه کرد.قیمت دلار صرافی ملی امروز با ۲۷ هزار و ۹۴۷ تومان معامله شد که نسبت به روز پنجشنبه تقریبا ۲۰ تومان رشد کرده بود . قیمت دلار در بازار متشکل ارزی هم عصر امروز ۲۷ هزار و ۸۰۸ تومان بود .

قیمت طلا رشد کرد

قیمت اونس طلا امروز تقریبا ۳ دلار از روز گذشته بالاتر بود. فلز زرد رنگ جهانی امروز در محدوده ۱۷۷۶ دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم عصر امروز قیمت طلا ۱۸ عیار تقریبا ۴ هزار و ۹۰۰ تومان بر ارزش خود افزود و در محدوده ۱ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.

هجوم سکه به کانال ۱۵ میلیون تومان

بازار سکه هم امروز با افزایش قیمت دلار شاهد هجوم سکه به مرز ۱۵ میلیون تومان بود. قیمت هر قطعه سکه امامی امروز با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۱۵ میلیون تومان معامله شد.

ارزش ذاتی سکه امروز ۱۳ میلیون و ۱۹۹ هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده ۱۳ درصد قرار گرفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید