خبر مهم درباره افزایش حقوق بازنشستگان / نحوه محاسبه حقوق مردادماه / حداقل حقوق چند؟

به گزارش ساناپرس؛ هنوز از ابلاغ مصوبه جدید افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبری نیست، هرچند نقل قول‌ها حکایت از افزایش ۳۸ درصدی مستمری غیرحداقلی بگیران بدون رقم ثابت ۵۱۵ هزار تومان در ماه دارد.

با این وضعیت نحوه محاسبه حقوق مردادماه بیش از ۱٫۶ میلیون بازنشسته سایر سطوح بگیر سازمان تامین اجتماعی چگونه خواهد بود؟

طبق روال سازمان تامین اجتماعی از بیستم هرماه آغاز به پرداخت مستمری بازنشستگان خواهد کرد و همیشه چند روز جلوتر از این اتفاق فیش مستمری ماه جدید برای بازنشستگان صادر می‌شود.

در حال حاضر کمتر از یک هفته تا آغاز موعد پرداخت مستمری مرداد باقی مانده است، بررسی تجارت‌نیوز حاکی از آن است که فیش حقوق این ماه براساس احکام قبلی صادر شده است و این یعنی هنوز خبری از افزایش حقوق بازنشستگان نیست.

برابر قانون، هرگونه افزایش یا کاهش مبلغ حقوق بازنشستگان نیازمند ابلاغ رسمی دولت است، براساس این ابلاغ است که احکام حقوق بازنشستگی فرد به فرد مستمری بگیران برای مدت یک سال تغییر و در نتیجه حقوق بازنشستگی افزایش پیدا می‌کند.

حقوق مرداد چه خواهد شد؟
درست است که تا به اینجا همه نقل قول‌ها از پیروزی بازنشستگان معترض حکایت دارد اما مادامی که دولت مصوبه جدید را ابلاغ نکند، خبری از افزایش حقوق نیست.

علاوه براین مصوبه قبلی نیز به دلیل معیوب بودن از سوی مجلس باطل اعلام شده است و این یعنی حتی ادامه افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان برای ماه مرداد با اشکال قانونی روبرو خواهد بود.

این سردرگمی می‌تواند به معنای رجعت احتمالی سازمان تامین اجتماعی به مصوبه‌ای باشد که در سال ۱۴۰۰ برای افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تعیین شده بود. این اتفاق به کاهش موقت و مقطعی مستمری‌ها منجر می‌شود.

هرچند این احتمال هم وجود دارد که سازمان تامین اجتماعی با اغماض و ارفاق همچنان حقوق بازنشستگان معترض را بر مبنای مصوبه ابطال شده به صورت علی الحسباب پرداخت کند تا بعد از تصویب و ابلاغ مصوبه جدید، تکلیف مابه التفاوت ماه‌های معوقه روشن شود.

عاقبت چه خواهد شد؟
قطع مسلم اگر ملاک اجرای روال قانونی باشد، تعلل دولت برای ابلاغ مصوبه جدید افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، بیش از این نمی‌تواند به درازا بکشد.

فارغ از اینکه اداره وزارت رفاه به دست سرپرست یا وزیر، از قانون همه اشخاصی که جلوی تغییر مصوبه معیوب دولت را گرفته‌اند قابل تعقیب و مجازات هستند اما معلوم نمی‌کند که این تاخیر نهایتا چقدر ادامه خواهد داشت؟

مطالب مرتبط

۱۳ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • بازنشسته ها باید سفت وسخت به ایستند وادعای خسارت کنند

  پاسخ
 • پنج ماه چقدردیرکرد بانکی میشه؟این همه پول توجیبی کی میره؟

  پاسخ
 • خدانیست ونابود کند دولتی ها ومسبب احکام بازنشستگان تامین اجتمای را

  پاسخ
 • آخرخدمت به طاغوت همینه

  پاسخ
 • باسلام این گندی است دارند میزنن به حقوقهای بازنشسته شماگفتی کاری بکنیم کسانیکهحقوقشان ضعیفه انهاراافزایش بدیم تایه مقدارببان بالا بعدازچندماه داریم میشنویم که برای حداکثری بگیران ۳۸ درصداضافه بشه دوباره فاصله هاچندبرابرمیشه مسخره کرون خودشان را

  پاسخ
  • چه داری برای خودت میگی فاصله نباشد تو با ۱۰سال بیمه ریختی میخوای با آن کسی که ۳۵سال جوانی اش گذاشته ۳۵سال بیمه ریخته یکی باشد

   پاسخ
 • لطیف جهانبانی
  ۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۵:۱۷ ب٫ظ

  معلوم نیست این سرپرست جدید چه غلطی می کند تعلل ۵ ماهه دولت نشانه عدم تمایل دولت به پرداخت حق بازنشسته ها است مثلی می که قسم حضرت عباس تو را قبول کنم یا دم خروس را حکایت این دولت هم همین است در ظاهر از کارگر بازنشسته حمایت میکند در باطن تیشه به ریشه میزد

  پاسخ
 • بابا این دولت بره گم شه یه عده بیسواد در دولت بی تدبیر جمع شدن

  پاسخ
 • رحمت به همتون

  پاسخ
 • واقعا جای خوشحالی دارد

  پاسخ
 • چه داری برای خودت میگی فاصله نباشد تو با ۱۰سال بیمه ریختی میخوای با آن کسی که ۳۵سال جوانی اش گذاشته ۳۵سال بیمه ریخته یکی باشد

  پاسخ
 • بازنشسته بدبخت بیچاره
  ۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۶:۰۸ ب٫ظ

  خاک توسر همتان بیسوادا .ریس جمهور که سواد ندارد از بقیه مسئولین چه انتظاری باید داشت جز بدبختی

  پاسخ
 • هرکاری کنند خلاف ماده ۹۶ خواهد بود
  مصوبه شورایعالی کار فقط یک فرمول دارد
  برای تعدادی بنام حداقلی بگیر از قول اینا اجرا شده
  پس طبق ماده ۹۶ باید برای بقیه هم اجرا شود
  این را فراموش نکنید
  در مصوبه شورایعالی کار جز ۳۸ ب ۵۱۵ هیچ فرمولی نیست
  در ماده ۹۶ هیچ عنوانی من درآوردی طبق گفته های عبدالمیدون نیست
  حداقلی و میانه و وسط و حداکثر ساخته و پرداخته ذهن معیوب دولتمردان ناآشنا به قوانین است
  رئیس مجلس به همسان سازی سال ۱۴۰۱ هم تاکید کرده

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید