اختلافات اوپک پلاس حل و فصل شد

گزارشات وال‌استریت ژورنال و رویترز به نقل از منابع آگاه نشان می‌دهد که مقامات اوپک پلاس پس از نزدیک ۲ هفته تقابل و عدم نتیجه‌گیری، بالاخره چهارشنبه شب در مورد آینده تولید خود به توافق رسیده‌اند.

بن‌بست بی‌سابقه اما موقت در مذاکرات اوپک پلاس از اوایل جولای آغاز شد و طی آن امارات متحده عربی برنامه تولید هماهنگ گروه اوپک پلاس را که توسط عربستان سعودی پیشنهاد شده بود را رد کرد.

امارات تقاضا داشت میزان تولید نفت مبنا و پایه این کشور که معیار محاسبه کاهش تولید آن در توافق اوپک پلاس است افزایش داده شود. طی توافق اوپک پلاس همه اعضا درصد مشابهی را از تولید مبنای خود می‌کاهند و بنابراین داشتن تولید مبنای بالاتر به معنای این است که امارات سهمیه تولید بیشتری داشته باشد.

اختلافات اوپک پلاس حل و فصل شد

امارات متحده خواهان این بود که سطح تولید مبنای این کشور از ۳.۲ میلیون بشکه در روز به ۳.۸ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند. طبق گزارش منابع آگاه به وال‌استریت ژورنال امارات متحده عربی با عربستان به توافق رسیده‌اند که تولید مبنای این کشور از آوریل ۲۰۲۲ به ۳.۶۵ میلیون بشکه در روز افزایش داده شود. این گزارش هنوز رسماً تأیید نشده است اما انتشار این خبر و امید به توافق اوپک پلاس باعث شده است قیمت نفت از دیروز حدود ۳ درصد سقوط کند.

در صورت تأیید این خبر راه برای رسید به توافق اوپک پلاس باز خواهد شد و طی آن تولید این گروه هر ماه تا پایان ۲۰۲۲ تا ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

223227

اقتصاد

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی